Переключиться на мобильную версию

Казахстан прийняв антикризовий план

Назад к разделу Финансы
Казахстан за два роки направить доходи в розмірі 600 мільярдів тенге (4 мільярди доларів) від сировинного сектора економіки на реалізацію стабілізаційних заходів, заявив президент Нурсултан Назарбаєв.
Назарбаєв розповів про антикризовий план
Назарбаєв розповів про антикризовий план
kp.kz
"Вважаю доцільним доходи від сировинного сектора, які ми традиційно відраховували у Нацфонд, в 2009-2010 роках направити на здійснення нового плану (антикризових дій)", - запропонував Назарбаєв на виступі з щорічним посланням народу країни в п'ятницю під час спільного засіданні палат парламенту.

Він уточнив, що загалом це складе близько 600 мільярдів тенге (4 мільярди доларів) на додаток до вже затверджених трансфертів з Нацфонду, виділених раніше на реалізацію антикризових заходів.

"Це тимчасовий, але необхідний захід", - підкреслив глава держави.

При цьому він зазначив, що "ми зберігаємо той обсяг валових резервів країни, які на сьогодні становлять 47 мільярдів доларів".

"Це дає нам впевненість і стійкість на випадок продовження цієї кризи", - сказав Назарбаєв.

"Давайте зробимо новий ривок, незважаючи на труднощі, для цього нам потрібні нові кошти", - сказав президент.

Уряд Казахстану восени 2008 року вперше "відкрив" кошти Національного фонду. 10 мільярдів доларів Нацфонду передбачається інвестувати у чотири напрямки: у стабілізацію фінансової системи, підтримку житлового будівництва, підтримку малого і середнього бізнесу та продовження реалізації програми індустріально-інноваційного розвитку Казахстану.

Нагадаємо, Казахстан постраждав від наслідків кризи набагато більше інших країн, тому що падіння цін на нафту і зерно зменшило його дохідну частину бюджету і змусило відмовитися від більшості інфраструктурних проектів.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь