Переключиться на мобильную версию

Ринок сировини: Попит на золото зростає

Назад к разделу Финансы
Чергове падіння котирувань акцій на світових фондових майданчиках розширило базу покупців золота і призвело до прогнозованого зростання цін, повідомляє фінансовий аналітик Astrum Investment Management Олександр Шкурпат.

"Ми очікуємо, що вже сьогодні золото буде торгуватися в діапазоні 930-940 доларів за унцію", - заявив експерт.

На думку аналітика, високий попит на золото вчора спостерігався на всіх фондових майданчиках світу, включаючи азійські, які демонстрували низький попит у період зростання котирувань азійських акцій в лютому.

"Таким чином, золото повертає свою популярність як інструмент збереження вартості, у той час як ринок акцій не подає ознак можливості відновлення в найближчому майбутньому. Ми очікуємо, що золото до кінця березня буде торгуватися в районі позначки в 950 дол. за унцію", - прогнозує Олександр Шкурпат.

Невиправдані очікування про додаткове стимулювання економіки урядом Китаю спровокували вчора зниження цін на нафту марки Crude. Сьогодні нафта вже торгується нижче 3% - 4% в діапазоні 43-44 дол. за барель.

Експерт вважає, що основним визначальним фактором руху цін на нафту, як і раніше, залишається динаміка світової економіки. За переглянутим прогнозом Goldman Sachs світова економіка в 2009 році знизиться на 0,6%, а за прогнозом Європейського Центрального Банку ВВП європейської економіки знизиться на 3,2%.

"При такому новинному тлі, передумов для відновлення росту ціни на нафту в найближчі дні немає. Водночас, прогнозоване зниження експорту нафти країнами ОПЕК на 1,9% за березень має збалансувати зниження попиту, і може втримати ціну на нафту в діапазоні 40-45 доларів за барель в березні", - зазначає аналітик.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь