Переключиться на мобильную версию

Nikkei упав до найнижчого рівня за 26 років

Назад к разделу Финансы
Торги на Токійській фондовій біржі закрилися у понеділок, 9 березня, зниженням котирувань на 1,21% на фоні даних про рекордний дефіцит платіжного балансу країни.
У Японії в лютому цього року збанкрутували 1318 компаній
У Японії в лютому цього року збанкрутували 1318 компаній
АР
Індекс Nikkei, що відображає котирування акцій 225 провідних компаній Японії, впав за підсумками торгів у понеділок на 87,07 пунктів - до позначки в 7086,03 пункти. Це є найнижчим показником з жовтня 1982 року. 

На настрої інвесторів вплинули опубліковані в понеділок статистичні дані, згідно з якими у січні поточний дефіцит платіжного балансу країни досяг 172,8 мільярдів єн (1,8 мільярда доларів).
Вперше за останні 13 років Японія імпортувала товарів більше, ніж експортувала
 Даний показник став найнижчим з моменту початку його реєстрації у 1985 році. У січні 2008 року торговельний баланс знаходився у профіциті, який склав 1164 трильйони єн (приблизно 12 мільярдів доларів). 

Згідно з оприлюдненими даними, вперше за останні 13 років Японія імпортувала товарів більше, ніж експортувала. У січні нинішнього року експорт зменшився майже наполовину, а імпорт - на одну третину. 

Причиною цього називають різке падіння попиту на японські товари за кордоном по мірі поглиблення глобальної економічної кризи. 

Зокрема, тільки експорт японських автомобілів впав на 66,1%.
У Японії в лютому цього року збанкрутували 1318 компаній
Водночас, токійське кредитно-дослідницьке агентство Tokyo Shoko Research повідомило, що число банкрутств у лютому 2009 року в цілому по країні зросла на 10,38% у порівнянні з тим же періодом минулого року. 

Згідно з оприлюдненими даними, через глобальну економічну кризу в Японії у лютому цього року збанкрутували 1318 компаній. Сукупні борги потерпілих фінансовий крах японських фірм і підприємств склали 1,23 трлн. єн (понад 12,5 млрд. доларів). 

Японська економіка, друга за величиною у світі після американської, вступила в рецесію у листопаді минулого року. Нагадаємо, що за прогнозами міжнародного рейтингового агентства Fitch, найбільші країни світу з розвиненою економікою - США, Великобританія, держави єврозони і Японія - у 2009 році зазнають найрізкіший спад ВВП з часів Другої світової війни.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь