Переключиться на мобильную версию

Ринки: Куди далі падати?

Назад к разделу Финансы
У вівторок, 10 березня, по ситуації на 13:30, серед компаній, за цінними паперами яких пройшли угоди, зафіксовано різноспрямований рух, повідомляє FundMarket.
Ринки: Куди далі падати?
Ринки: Куди далі падати?
reuters

Широкий індекс українського фондового ринку UAI-50 (FundMarket) упав на 0.52%, досягши рівня в 19,15 пункту. У той же час, за розрахунками ГК ТАСК індекс ПФТС піднявся на 0,07% - до 199,25 пункту.

Фондовий ринок України вже перестав реагувати на новини як погані, так і хороші. Активність на ринку практично на нульовій позначці. Торги відбулися лише по трьох емітентах, було укладено всього 8 угод, на суму менше 300 тис. грн. Схоже, у низці інвестиційних компаній продовжують святкувати.

З приводу падіння нижче 200 пунктів начальник аналітичного департаменту ГК ТАСК Андрій Шевчишин сказав: "З одного боку, немає приводу для душевних мук та подальшого падіння - ну пробили і пробили, - а з іншого боку, ніхто не знає, де дно, так і падати вже не можна: компанії на межі ".

Питання залишається відкритим: чи далі ринок падатиме, чи зависне у форматі летаргічного сну, коли пацієнт швидше живий, але від мертвого його майже не відрізнити.

У той же час, новинний фон досить негативний. Інфляція в лютому, за даними Держкомстату, зросла на 1.5%, досягши з початку року показника в 4,4%. Промислові ціни виросли ще більше за споживчі - на 1.8%. До того ж, S & P знизив прогноз падіння ВВП України до 12%, що не додає оптимізму в сьогоднішній ситуації.

Продовжує робити свій негативний вплив на ринок і публікація даних НБУ. Згідно з ними, грошова маса в лютому зменшилася на 4.5%, або на 21971 млрд. грн. На думку Олександра Охрименка, радника голови правління ВАТ АБ "Укргазбанк", це означає тільки одне - тінізація економіки набирає обертів.

"Сама по собі сума не велика - 22 млрд грн, але це вже тенденція. У січні 2009 теж спостерігалося зменшення грошової маси. З початку 2009 року грошова маса зменшилася на 8,7% - це вкрай негативна тенденція. Гроші йдуть з економіки та йдуть активно ", - підкреслив експерт.

Картина торгів виглядає наступним чином: зростання зафіксовано лише по АК Банк соціального розвитку Укрсоцбанк (ПФТС: USCB) (5.30%), упали електроенергетики - Донбасенерго (ПФТС: DOEN) (-11.11%) і Західенерго (ПФТС: ZAEN) (-7.58% ).

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь