Переключиться на мобильную версию

Дело: В Україну масово ринули іноземці

Назад к разделу Финансы
У 2008 році Україну відвідало 25,4 мільйона іноземців. Через девальвацію гривні поїздки в Україну для них подешевіли на 50%, пише газета Дело в статті Іноземці масово ринули в Україну.
У 2008 році Україну відвідало 25,4 мільйона іноземців
У 2008 році Україну відвідало 25,4 мільйона іноземців
АР

Газета пише, що в 2008 році Україну відвідало на 2,3 мільйона більше іноземців, ніж роком раніше. При цьому збільшення потоку відбулося як стосовно туризму, так і серед іноземців, які мають бізнес-інтереси в Україні.

Так, кількість іноземних туристів, які відвідали Україну, зросла у порівнянні з 2007 роком на 300 тисяч осіб, досягши 1,7 мільйона в рік.

"Зі зростанням курсу долара та євро іноземцям стало вигідніше приїжджати до нас, бо послуги для них стали дешевшими", - пояснює віце-президент Асоціації ділового туризму України Олег Савран.

Дело уточнює, що зростання курсу євро із 7 до 11 гривень здешевило вартість туру в національній валюті для європейців приблизно на 57%. На руку вітчизняному туризму відіграв і безвізовий режим з Європейським Союзом, США, Канадою та Японією.

Водночас, як і в попередні роки, основна маса туристів приїжджає в Україну з сусідньої Росії. З туристичною метою нашу країну в 2008 році відвідало більше 663 тисяч росіян, що майже на 100 тисяч більше показників 2007 року.

"Основний наплив росіян в Україну спостерігається в літній період на кримських курортах. Крім того, в минулому році Чорноморське узбережжя користувалося популярністю у поляків, угорців та жителів Німеччини", - пояснює директор із туризму туристичної компанії Пан Юкрейн Олена Шаповалова.

Як пише газета, туристичний інтерес до країни проявили також громадяни Польщі, Білорусі та Німеччини. Туристичний потік громадян цих держав досяг 650 тисяч осіб.

При цьому, як зазначає директор туристичної компанії Turtess Travel Олександр Новиковський, громадяни сусідніх країн часто використовують територію України як транзитну для своїх подальших подорожей.

Також він зазначає, що молдавани через Україну здійснюють тури до Греції, що також зазначається службами як туристичні візити. Іноземці, крім того, посилили свою бізнес-активність в Україні.

Так, кількість людей, які відвідали в минулому році країну з діловим візитом, досягло мільйона осіб. Це на 100 тисяч більше, ніж в 2007 році. Тут лідерські позиції зайняли росіяни та поляки. У минулому році Україну відвідали 270 і 202 тисячі бізнесменів з цих країн відповідно.

Савран вважає, що у другій половині минулого року ряд іноземних бізнесменів, що мають активи в Україні, відвідували країну для виводу грошей.

Водночас, віце-президент Асоціації ділового туризму зазначає, що із здешевленням активів в Україні іноземці починають проявляти зацікавленість у їх купівлі або ж участі у бізнес-проектах.

"Сьогодні є можливість купити в Україні якийсь бізнес наполовину дешевше", - підсумував Савран. Експерти зазначають: така тенденція збережеться в 2009 році, пише Дело.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь