Переключиться на мобильную версию

В Україні ціни на авто у неофіційних дилерів знизилися вдвічі

Назад к разделу Финансы
Уже зараз доларові ціни на автомобілі у неофіційних (сірих) доларів на 40-50% менші за тих, які були до кризи, повідомляє портал Autonews.UA.

Як зазначається в огляді порталу, поки офіціали тримають ціни і зберігають у себе величезні склади, що за нинішніх темпів продажів вистачить на півроку, вільні дилери можуть собі дозволити зробити дуже істотні знижки.

Продавати машини вдвічі дешевше, ніж раніше сірим дилерам дозволяє курсова різниця.

"Справа в тому, що багато машин було завезено, коли долар коштував 4.6 грн. Зараз, опустивши доларову ціну, можна з лишком відбити гривневі витрати. На відміну від офіціалів, у сірих немає питань, що робити з вирученою гривнею", - пише Ярослав Новиков з Autonews.UA.

Він зазначає, що ринок США, звідки постачається близько 90% сірого імпорту, переживає дуже складні часи. Так, за деякими даними спад продажу в Америці склав близько 40%. За останні місяці багато разів з'являлися повідомлення про те, що складати автомобілі вже ніде, йдеться в огляді порталу.

"Заокеанські дилери, які забезпечували наших" сірих "готові зливати склади за втратними цінами. Оптовим покупцям американські дилери можуть дати навіть понад 40% знижки", - пише Новиков.
Більше того, зазначає він, можливі вигідні пропозиції європейських автосалонів, чиї склади теж заповнені автомобілями, на яких немає попиту. Експерти не виключають, що через деякий час ціни на європейських розпродажах зрівняються з американськими, але доставка відповідно буде дешевшою.

Водночас, повідомляє Autonews.UA, оператори сірого ринку поки не поспішають везти нові партії автомобілів. Діюча 13% надбавка до мита робить імпорт недоцільним, та й завезеного товару поки достатньо, констатує Новиков.

Водночас, зазначається в огляді, якщо на початку минулого року головною проблемою "сірих" був склад, хто міг запропонувати більший вибір той отримував клієнта, то зараз головне - поставки нових партій.
"Уже всім зрозуміло, що докризові ціни абсолютно неактуальні. Без кредитування ніхто не буде купувати авто за колишніми цінами. Однак ще не всі постачальники усвідомили масштаб проблеми, зараз багато сірих змушені шукати нових постачальників з більш прийнятними умовами", пише Новиков.

Він вважає, що цілком можливо, що офіційні дилери візьмуть приклад з сірих і після переговорів зі своїми постачальниками теж почнуть знижувати ціни. "Утримувати мертвий склад може виявитися дорожче, ніж демпінгувати", констатується в огляді.

За матеріалами: AutoNews.ua

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь