Переключиться на мобильную версию

Кабмін запропонував японським компаніям знизити споживання енергії в Україні

Назад к разделу Финансы
Уряд запропонував японським компаніям Sumitomo і Marubeni брати участь у проектах із енергозбереження в житлово-комунальному господарстві (ЖКГ) восьми міст вартістю $ 140 млн, пише Коммерсантъ-Україна в статті Бартерні енергозбереження.

Газета пише, що міністр із питань ЖКГ Олексій Кучеренко в ході офіційного візиту до Японії 9 березня підписав меморандум про взаємодію з японськими компаніями в сфері впровадження енергозберігаючих технологій та модернізації комунальних підприємств.

Так, Україна запропонувала японським компаніям реалізувати енергозберігаючі проекти в сфері ЖКГ у Вінниці, Дніпропетровську, Житомирі, Луганську, Одесі, Харкові, Хмельницькому та Чернігові загальною вартістю $ 140 млн.

При цьому Кучеренко розповів, що компанія Sumitomo Corporation планує в цих містах брати участь у проектах із реконструкції систем теплопостачання, використання альтернативних видів палива, заміни ламп розжарювання, впровадження когенераційних установок і теплових насосів на підприємствах теплової енергетики, модернізації систем очищення комунальних та промислових стоків та утилізації відходів.

Крім того, Україна продовжить працювати з Marubeni Corporation, з якою вже є домовленість реалізувати проекти із очищення стоків в Одесі та утеплення об'єктів бюджетної сфери в Чернігові, пише Коммерсантъ-Україна.

"У ході візиту ми обговорили можливі проекти із очищення водойм, переробки біомаси та використання альтернативних видів палива", - додав міністр.

"Усі проекти з Японією буде реалізовано в рамках схеми зелених інвестицій: продаючи квоти на викиди парникових газів, ми отримаємо фінансову можливість закупити обладнання у японських компаній", - уточнили в прес-службі.

Крім того, директор департаменту розвитку екологічного ринку Національного агентства екологічних інвестицій Тарас Бебешко розповів газеті, що агентство домовилося з японською профільною організацією NEDO про продаж одиниць встановленої кількості (ЕУК = 1 т CO2) парникових газів.

"Ми плануємо реалізувати енергозберігаючі проекти, у тому числі із модернізації тепломережі, удосконалення систем утилізації відходів та очищення стічних вод. Враховуючи високоякісне японське обладнання, є велика ймовірність, що ми будемо купувати його у японських компаній", - сказав він.

Нагадаємо, Кабмін зобов'язав Нацагентство продати Японії в рамках Кіотського протоколу до 50 млн т вуглекислого газу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь