Переключиться на мобильную версию

Огляд фондового ринку: за тиждень ПФТС виріс на 2,39%

Назад к разделу Финансы
З минулої п'ятниці по нинішній четвер індикатор організованого фондового ринку - індекс біржі ПФТС виріс на 2,39% до 203,88 індексних пунктів.
Огляд фондового ринку: за тиждень ПФТС виріс на 2,39%
Огляд фондового ринку: за тиждень ПФТС виріс на 2,39%
reuters

Оскільки біржа ПФТС 9 березня не працювала, це врятувало її від чергової порції негативних новин, що обрушилася в понеділок на американський ринок акцій, повідомляє Автоальянс-інвест.

Відомий фінансист Уоррен Баффет заявив про те, що економіка США "звалилася з обриву" і ситуація розвивається за гіршим з можливих сценаріїв, а Всесвітній банк попередив про очікуване скорочення світового ВВП в 2009 році (вперше з часів Другої світової війни).

У вівторок закордонні фондові ринки збадьорились після позитивної інформації керівника американського Citigroup, який заявив про відновлення прибуткової роботи банку в січні-лютому (курс акцій банку у вівторок виріс на 38%). Акції найбільшого за капіталізацією банку Європи HSBC Holding Plc також підскочили в ціні після інформації про те, що результати цього фінансового закладу в січні були кращими, ніж очікувалося.

Джерелом оптимізму для України стала думка учасників інвестиційного саміту, що пройшов на поточному тижні в столиці Великобританії про те, що суверенний дефолт України вкрай малоймовірний, незважаючи на девальвацію гривні і погану динаміку макроекономічних показників, хоча перспектива економіки нашої країни багато в чому залежить від внутрішньополітичної ситуації.

"Індекс ПФТС на цьому тижні" піднявся вгору в "переддень закінчення першого кварталу, оскільки кожне закінчення кварталу вимагає від торговців та інститутів спільного інвестування дотримання передбачених нормативів. Крім цього існують вимоги біржі до обсягу торгів за квартал цінних паперів, що знаходяться в лістингу. Багато торговців закривають угоди, тому обсяг торгів у ПФТС збільшився порівняно з результатом попереднього тижня майже в 1,4 рази до 24,18 млн гривень ", - зазначає начальник торгового відділу ЗАТ Фондова компанія Автоальянс-інвест Анатолій Шевчук.

Серед "блакитних фішок" біржі ПФТС у понеділок-четвер істотно зросла ціна акцій ВАТ Крюківський вагонобудівний завод (22,35%), Стирол (18,52%) і Маріупольського заводу важкого машинобудування (15,79%). Причиною інтересу до паперів Крюківського вагонобудівного заводу могли стати дані про чистий прибуток підприємства за підсумками 2008 року (вона збільшилася майже в два рази порівняно з 2007 роком до 399 млн 994 тис. гривень). Акції Райффайзен Банк Аваль подорожчали на 12,68%. У п'ятницю банк повідомив про дострокове погашення ще 150 млн доларів синдикованого кредиту, залученого в квітні 2007 року (його розмір 500 млн доларів). Найгірший результат продемонстрували папери Дніпроенерго, подешевшали на 1,35%. Ця енергогенерувальна компанія нещодавно повідомила про скорочення обсягу планованих капіталовкладень компанії на 2009 рік на 25% та зменшення обсягу фінансування ремонтної програми обладнання на 15,8%. Це пов'язано зі збитковістю роботи компанії.

За інформацією Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, у лютому 2009 року обсяг торгів на організованому фондовому ринку скоротився в 2 рази до 1,3 млрд. грн у зв'язку зі зменшенням обсягу торгів на ПФТС. Між тим, дніпропетровська фондова біржа Перспектива повідомила на своєму веб-сайті, що в лютому цього року збільшила обсяг торгів у порівнянні із січнем поточного року до 547 305 млн грн, зайнявши частку організованого ринку в розмірі 42,2%. Друге та третє місця посіли Фондова біржа ПФТС та Українська біржа.

"Якщо раніше традиційно левова частка торгів на українському фондовому ринку відбувалася на біржі ПФТС, то тепер конкурентна боротьба між вітчизняними фондовими біржами загострюється, що повинно позитивно позначитися на ринку. Кількість організаторів торгівлі з десятки існуючих скоротиться в найближчі роки до однієї-двох бірж, на яких в основному і будуть торгувати українськими цінними паперами ", - говорить голова правління ЗАТ Фондова компанія Автоальянс-інвест Дмитро Тараненко. За його словами, активність вітчизняних фондових бірж обумовлена також вимогами українського законодавства.

Закон Про цінні папери та фондовий ринок передбачає наявність на ринку з 12 квітня 2009 року єдиної СРО по кожному професійному виду діяльності. Зокрема, саме українські фондові біржі ініціюють тепер створення СРО, які об'єднують торговців цінними паперами. У четвер перші загальні збори нової консолідованої саморегулюючих організації (СРО) Асоціація Регіональний фондовий союз (РФС, Дніпропетровськ) ухвалило рішення змінити назву на Асоціацію українських фондових торговців. Ця організація об'єднує РФС, Київську міжнародну фондову біржу і Українську фондову біржу. Нова СРО в даний час нараховує 322 члени. Згідно з даними на 1 липня 2008 року, найбільшої СРО торговців цінними паперами була ПФТС (об'єднувала 312 членів). До речі, загострюється конкурентна боротьба і між іноземними біржами. На цьому тижні стало відомо, що Лондонську фондову біржу (LSE) буде виключено з індексу ста найбільших компаній Великобританії FTSE 100. Капіталізація LSE впала нижче за позначку у мільярд фунтів стерлінгів і тепер недостатньо велика, щоб входити в індекс найбільших британських компаній.

The Financial Times (FT) на цьому тижні опублікувала статтю, у якій відзначає очевидну тенденцію цього року для фондових ринків світу - акції компаній з країн emerging markets почувають себе краще, ніж конкуренти з розвинених держав. З початку поточного року ринки emerging markets опустилися на 11,4%, тоді як акції компаній з розвинених країн світу втратили 21,2%. Фактором підтримки ринків, що розвиваються, служить економіка Китаю, а також позиція інвесторів, багато з яких вже вийшли з emerging markets, зокрема, після колапсу Lehman Brothers у вересні. Третє пояснення більш гарній ситуації на emerging markets - побоювання щодо світової фінансової системи сконцентровані навколо західних банків, у яких значний левередж і більш істотний обсяг "токсичних активів". У статті FT зазначається, що сильні латиноамериканські економіки, такі як Мексика, Бразилія і Чилі, справляються зі світовим спадом дуже вражаюче, можуть також вступити на хиткий грунт. У доларовому вираженні чилійський фондовий ринок виріс з початку цього року на 8% - це кращий показник, а бразильський - на 4,5%, що відповідає третьому місцю. Найгірші результати показують східноєвропейські держави: ринок Румунії впав на 60%, Сербії - на 49%, Угорщини - на 39% і Польщі - на 33%. Економічна турбулентність в цих країнах обумовлена великим дефіцитом рахунку поточних операцій, значними потребами в зовнішньому фінансуванні, волатильністю курсів валют.

За даними біржі ПФТС, з початку року станом на 12 березня, індекс ПФТС втратив 32,36%.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь