Переключиться на мобильную версию

Дело: Заборгованість Нафтогазу досягла 34,5 мільярда гривень

Назад к разделу Финансы
Кредитна заборгованість НАК Нафтогаз України перевищила 34,5 мільярда гривень. Дві третини цієї суми монополіст повинен повернути вже до кінця 2009 року, пише Дело в статті Кому і скільки винен Нафтогаз.
Найбільшим кредитором Нафтогазу є державний Ощадбанк
Найбільшим кредитором Нафтогазу є державний Ощадбанк
podrobnosti.ua

Так, згідно із отриманою газетою інформацією, в 2009 році у найбільшої держкомпанії закінчується термін повернення кредитів на суму понад 25 мільярдів гривень. Ще чотири мільярди гривень компанія заплатить банкам як відсотки.

Водночас, загальний обсяг запозичень на початок поточного року перевищив 34,5 мільярда. При цьому ряд кредитів надано компанії під заставу газу в підземних газосховищах.

Дело зазначає, що найбільшим кредитором Нафтогазу на поточний момент виступає державний Ощадбанк. Газовики позичили у цієї фінустанови більше 18 мільярдів гривень в кінці минулого року, щоб в екстреному порядку погасити борг за російський газ.

При цьому із 12 фінансових установ, які давали в борг українській держкомпанії протягом 2004-2008 років, - сім іноземних банків.

Дело уточнює, що їх позики сьогодні найбільш проблематичні для Нафтогазу, оскільки надавалися у доларовому еквіваленті, курс якого значно зріс. Із загального боргу у 34,5 мільярда гривень частка кредитів в іноземній валюті перевищує 40%, зазначає Дело.

Також газета пише, що на фінансову дисципліну Нафтогазу банки-кредитори поки не скаржаться. Так, представники фінустанов, що працюють з Нафтогазом, запевняють, що по рахунках він платить вчасно.

"Затримок з виплатою відсотків (Нафтогазом) - немає, і я ніякої небезпеки не бачу", - повідомив член спостережної ради державного Укрексімбанку Віктор Тополов. Експортно-імпортному банку газова компанія винна понад 800 мільйонів гривень.

Крім того, термін повернення 18 мільярдів гривень, які позичено НАК Ощадбанком в минулому році, настане вже до кінця грудня.

Однак, пише Дело, у фінансовому плані Нафтогазу на 2009 рік заплановано зміну графіка погашення кредитів Ощадбанку.

Водночас, директор із корпоративного бізнесу Альфа-Банку (Україна) Євген Березовський також не сумнівається в платоспроможності найбільшої енергетичної компанії країни.

НАК Нафтогаз України протягом багатьох років є великим клієнтом банку. Компанія завжди вчасно виконує свої зобов'язання перед нами", - констатує він.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь