Переключиться на мобильную версию

Ъ: Україна залучить в європейських газових компаній $ 4,62 млрд

Назад к разделу Финансы
Секретаріат президента вирішив залучити $ 4,62 млрд на модернізацію газотранспортної системи України (ГТС) у вигляді кредиту від європейських газових компаній, пише Коммерсант-Украина в статті Газ просить на транспорт.
Про пряме керування ГТС мова не йде
Про пряме керування ГТС мова не йде
АР

Газета пише, що з такою пропозицією українська делегація має намір звернутися до них у Брюсселі 23 березня на конференції, яку секретаріат проведе спільно з Єврокомісією.

У той самий час, уточнює видання, у відповідь Газпром також претендує на участь у модернізації української ГТС, має намір виступити на цьому саміті з альтернативною пропозицією до інвесторів - профінансувати газопровід Південний потік в обхід України.

"Це дозволить країнам Євросоюзу впливати на прийняття рішень, пов'язаних з транзитом російського газу через Україну, оскільки вони будуть кредиторами", - пояснив уповноважений президента з енергетичних питань Богдан Соколовський.

При цьому він додав, що про пряме керування ГТС мова не йде, "закон це забороняє". За його словами, Україна також має намір просити допомоги європейських компаній з проведення самої модернізації.

Джерело Коммерсант-Украина, близьке до Нафтогазу, каже, що всього планується позичити $ 4,62 млрд на 10 років під 8-9% річних.

У той самий час, відзначає газета, ще однією перешкодою у досягненні домовленостей з європейськими трейдерами може стати російський Газпром. У прес-службі російської монополії кажуть, що заступник голови правління компанії Олексій Голубов, який візьме участь у майбутньому саміті, готовий обговорити надання допомоги для модернізації ГТС з боку РФ.

Але інвестувати в реконструкцію українських газопроводів російська монополія згодна лише за наявності гарантії повернення капіталу, якою є виключно створення консорціуму з управління ГТС, пояснило джерело газети в Газпромі.

Крім того, за словами співрозмовника газети, зараз монополія сама готова залучати фінансування європейських інвесторів для будівництва газопроводу Південний потік, альтернативного українському.

Між тим, в України залишається шанс залучити фінансування з альтернативних джерел. У п'ятницю глава Мінекономіки Богдан Данилишин і голова правління японської корпорації Sumitomo Мотоюкі Ока підписали меморандум, згідно з яким корпорація готова розглянути можливість виділення довгострокового кредиту на модернізацію української газотранспортної системи без будь-яких додаткових вимог щодо створення газотранспортного консорціуму.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь