Переключиться на мобильную версию

Експерти: Більшість компаній покинуть ринок управління активами

Назад к разделу Финансы
На ринку управління інвестиціями України відбудуться суттєві зміни в 2009 - 2010 роках. З ринку підуть багато КУА, у той час як буде розвиватися ринок непублічних інвестицій, наприклад сімейні офіси, прогнозує Delphi Capital.

Українці, котрі інвестували за перше півріччя 2008 року близько 4.8 млрд гривень в не венчурні пайові фонди понесли збитки у середньому до 43.5%, з урахуванням інфляції, за результатами 2008 року, згідно з даними УАІБ.

Основний урок минулого року для інвесторів полягає у тому, що система пайових фондів недосконала та ризикована внаслідок нерозвиненості фондового ринку України, недостатньої нормативної бази регулювання діяльності цих фондів і недостатньої кількості професійних інвестиційних управляючих, здатних ефективно управляти активами клієнтів. Як наслідок, роздрібні інвестори будуть уникати інвестицій у пайові фонди протягом найближчих двох років, якщо на ринку колективних інвестицій не відбудеться кардинальних змін.

Середньостроковий прогноз розвитку ринку управління активами в Україні залишається негативним. Істотно скоротилася маса ресурсів, доступних для інвестування, як у населення, так і в компаніях.

"Прибутковість інвестицій у фондовий ринок розчарувала інвесторів, котрі вирішили спробувати інвестувати як самостійно, так і через пайові фонди. Зниження довіри до банківської системи підірвало інтерес інвесторів до депозитів. Виходячи з цього, ми вважаємо, що у середньостроковому періоді зміниться природа інвестування українських інвесторів", - стверджують експерти Delphi Capital.

Приватні інвестори, що володіють значними фондами за кордоном, будуть користуватися послугами з управління активами зарубіжних банків. "Альтернативно, інвестори, які віддають перевагу активно керувати своїми інвестиціями, будуть створювати "сімейні офіси" з управління інвестиціями, що є розповсюдженою практикою за кордоном" - зазначив Валентин Левицький, партнер Delphi Capital. Створення "сімейних офісів" підніме попит на послуги професійних інвестиційних керуючих.

За прогнозами аналітиків, власники середніх за розміром капіталів будуть більш активно об'єднуватися в інвестиційні пули для ефективного інвестування і управління своїми приватними проектами. Такі інвестиції будуть носити непублічний характер.

Роздрібні інвестори знизять активність і оберуть захисну інвестиційну стратегію, наприклад покупка стабільної валюти або нерухомості з істотними дисконтами, вважають в Delphi Capital.

"Ми вважаємо, що системне відродження ринку колективних інвестицій розпочнеться після початку стабільного зростання українського фондового ринку, повернення довіри до українських банків і, як наслідок, зниження ставок по депозитах, удосконалення регуляторної бази пайових інвестицій і зростанням реальних доходів населення. Разом з цим, на протязі наступних двох років ми очікуємо, що більша частина з 404 компаній з управління активами залишить ринок ", - стверджують експерти компанії.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь