Переключиться на мобильную версию

Продажі нових легкових авто в Україні впали в 4,6 рази

Назад к разделу Финансы
Продажі нових легкових автомобілів в Україні у лютому скоротилися в 4,6 рази (на 78,3%) у порівнянні з лютим 2008 року - до 10,902 тис. одиниць, повідомляє інформаційно-аналітична група AUTO-Consulting.

Як повідомляється, такий результат відкинув український авторинок із міцного 7-го на 14-е місце в Європі, пропустивши вперед такі ринки як Швеція, Греція, Швейцарія, Австрія і навіть Польща.

"За темпами падіння ринку Україну обігнала лише Ісландія, де в кінці 2008 року було зафіксовано дефолт, і продали всього 91 авто за місяць", - констатують експерти групи.

На думку аналітиків, такий результат важливий як показник ефективності заходів щодо боротьби із кризою.

Також експерти групи зазначають, що в багатьох країнах влади намагаються мінімізувати наслідки спаду ринку і пропонують різні підходи, від стимулювання покупця нового авто, який вирішив обміняти його на старе, до прямих дотацій автовиробникам.

Так, за їхніми даними, у лютому криза послабила свій вплив на ринки Європи, що вилилося в загальне падіння - 23%, а в країнах ЄС - на 18,3%, тоді як ще кілька місяців тому спад продажів досягав чверті ринку. При цьому в Німеччині в лютому за рахунок стимулювання покупців зростання продажів автомобілів склало 21,3%

Крім того, експерти підкреслюють, що в Україні таке падіння зумовлено, перш за все, за рахунок "закручування гайок податків".

"А що ще можна було очікувати, коли стимулювати розлучатися зі старими авто вирішили непомірним транспортним збором, що перевищує в кілька разів вартість самого авто. Купувати нове авто "стимулювали" підвищеним акцизом і зростанням курсу валют, при цьому чомусь злетіли в ціні і авто українського виробництва", - зазначають експерти.

За даними компанії, за січень-лютий в Україні продано 31,89 тис. автомобілів - на 67% менше, ніж за два перші місяці 2008 року.

Раніше повідомлялося, що з моменту набуття чинності 6 березня закону про 13%-у надбавку на імпорт в Україну не було завезено жодного автомобіля.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь