Переключиться на мобильную версию

Ъ: НКРЗ ощасливить операторів зв'язку

Назад к разделу Финансы
Нацкомісія з питань регулювання зв'язку ініціює скасування ліцензії на надання послуг зв'язку, повідомляє газета Коммерсант-Украина.

Це спростить і здешевить вихід на ринок: зараз плата за видачу ліцензій складає від 1,7 тис. грн до 340 тис. грн для роботи в одному регіоні, зазначає видання.

Як розповідає Коммерсант-Украина, Нацкомісія з питань регулювання зв'язку (НКРЗ) розробляє проект поправок до закону Про телекомунікації, в яких пропонує скасувати ліцензування телекомунікаційних послуг. Компанії, які бажають стати оператором зв'язку, достатньо буде заповнити реєстраційну картку, вказавши види послуг, які вони планують надавати, розповів Ъ член НКРЗ Володимир Олійник.

Новий порядок не передбачає і справляння плати за видачу дозволу. На сьогоднішній день вартість ліцензії для фіксованого зв'язку в одному регіоні становить від 1,7 тис. грн до 50 тис. грн в залежності від кількості абонентів, для бездротового зв'язку - 102 тис. грн, для мобільного зв'язку - 340 тис. грн, відзначає ділове видання.

Зараз для операторів бездротового, у тому числі мобільного, зв'язку діє подвійне ліцензування. "Компанії змушені отримувати ліцензію на вид діяльності і ще одну - на частоти. Це нелогічно і створює незручності як компаніям, так і комісії", - зазначив член НКРЗ Володимир Звєрєв. Сьогодні кількість компаній, що бажають отримати ліцензії, знизилося, а раніше НКРЗ розглядала по 20-30 заявок щотижня, відзначає газета.

"За чинним законодавством НКРЗ не може відмовити у видачі ліцензії, якщо у компанії правильно оформлені документи. Ми вже два роки нікому не відмовляли, але кожна заявка повинна розглядатися на засіданні комісії з дотриманням всіх формальних процедур", - поскаржився пан Звєрєв. За словами пана Олійника, законопроект планується подати на затвердження Кабміну вже в II кварталі.

Нововведення полегшить життя компаніям, у яких підходить до кінця термін дії ліцензій, а також вихід на ринок нових операторів, аналізує рішення НКРЗ видання.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь