Переключиться на мобильную версию

МВФ пообіцяв розвинутим країнам обвал економіки

Назад к разделу Финансы
Світова економіка у 2009 році скоротиться на 0,5-1 відсоток, а найважче доведеться розвиненим країнам, у яких може бути зафіксовано справжній обвал ВВП.

До такого висновку прийшов Міжнародний валютний фонд, що опублікував свій черговий прогноз напередодні саміту Великої двадцятки (G20).

За даними МВФ, економіка США в 2009 році скоротиться на 2,6 відсотка, а єврозони - на 3,2 відсотка. Ще більше постраждає Японія, де ВВП знизиться на 5,8 відсотка. При цьому вже в 2010 році у США буде, за прогнозами фонду, зростання економіки у 0,2 відсотка, а в єврозоні - в 0,1 відсотка. У Японії продовжиться спад, що складе 0,2 відсотка.

У країнах, що розвиваються, згідно із даними МВФ, буде зафіксовано зростання економіки в середньому на 1,5-2,5 відсотка. Саме за рахунок цього світового ВВП вдасться уникнути значного обвалу.

У доповіді МВФ зазначається, що поки що фахівці фонду підготували дані не по всіх регіонах і країнах світу. Остаточний варіант прогнозу буде готовий до 22 квітня.

МВФ визнав, що світова економіка опиниться в рецесії ще в січні 2009 року. Очікується, що темпи падіння ВВП за рік стануть гіршими за останні 60 років. Із цим згодні і у Світовому банку, який, втім, поки що не навів конкретних прогнозів, зазначивши лише, що рецесія в світовій економіці все ж таки буде.

Прогнози МВФ потрібні для того, щоб фахівці фонду могли розуміти, які регіони найбільше потребують фінансової підтримки. Найбільш постраждалим від кризи країнам МВФ уже почав виділяти кредити. Зокрема, кошти від міжнародної організації отримали Ісландія, Україна, Білорусь, Латвія, Угорщина та ряд інших держав.

У своїй доповіді МВФ також закликає уряди країн G20 до більш активних заходів із протидії глобальній економічній кризі. Фахівці Фонду, зокрема, вказують на необхідність звільнення фінансової системи від тягаря "проблемних" активів та стимулювання ринку кредитування.

Без таких дій "(глобальна) рецесія буде більш глибокою і більш тривалою", говориться в документі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь