Переключиться на мобильную версию

Конгрес США проголосував за 90-відсотковий податок на бонуси

Назад к разделу Финансы
У четвер, 19 березня, Палата представників Конгресу США проголосувала за введення 90-відсоткового податку на бонуси працівникам компаній, які отримують фінансову підтримку від держави.
Компанію закликають повернути бонуси
Компанію закликають повернути бонуси
АР

Про це повідомляє Agence France-Presse.

За введення податку висловилися 328 конгресменів, проти - 93.

Як пояснила спікер палати Ненсі Пілозі, "ми хочемо повернути гроші, і хочемо їх повернути платникам податків негайно".

Новий закон стосується компаній, які отримали від держави понад 5 млрд. доларів, і співробітників із річною зарплатою понад 250 тис. доларів.

За введення податку висловилися 85 республіканців при 87 проти. Лідер парламентської меншини Джон Бонер заявив, що законопроект - це "політичний цирк", покликаний відвернути увагу від прорахунків адміністрації Обами. Тим не менше, в останні хвилини перед голосуванням більшість республіканці вирішили проголосувати за податок, висловивши волю американських виборців, які обурені витратою грошей платників податків на порятунок компаній, що не впорались із кризою.

Аналогічний законопроект зараз обговорює й американський Сенат. Якщо його буде прийнято, двом палатам американського конгресу доведеться складати нову, зведену, версію закону.

Президент США Барак Обама попередив топ-менеджерів великих компаній, що уряд не потерпить виникнення в майбутньому прецедентів, подібних до ситуації зі страховою компанією American International Group Inc., топ-менеджери якої, незважаючи на кризу, отримали багатомільйонні бонуси.

Президент США у спеціальній заяві висловив задоволення у зв'язку з тим, що законопроект, покликаний обкладати додатковим податком, ставка якого складе 90%, бонуси вище 250 тисяч доларів, прийнято депутатами палати представників конгресу.

Законопроект з'явився після того, як стало відомо, що одна із найбільших страхових компаній США AIG виплатила топ-менеджерам преміальні на суму близько 165 мільйонів доларів. При цьому збиток компанії за 2008 рік перевищив 99 мільярдів доларів, і вона вже отримала фінансову допомогу в розмірі 173,3 мільярда доларів. Ще 30 мільярдів доларів мають надійти страхувальнику найближчим часом.

У вівторок президент США Барак Обама зажадав від міністра фінансів Тімоті Гайтнера знайти спосіб заблокувати виплати преміальних співробітникам AIG. Пізніше Гайтнер оголосив, що розмір фінансової допомоги уряду буде зменшено на суму виплачених бонусів.

Крім того, глава компанії AIG Едвард Лідді закликав співробітників, які отримали бонус на суму понад 100 тис доларів, повернути "хоча б половину". Лідді визнав, що "це було серйозною помилкою".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь