Переключиться на мобильную версию

ЄС погодився на подвоєння бюджету МВФ

Назад к разделу Финансы
Лідери 27 країн Євросоюзу погодилися на збільшення бюджету Міжнародного валютного фонду вдвічі, до 500 млрд. доларів, для подолання світової фінансової кризи і запобігання подібних криз у майбутньому. При цьому внесок ЄС повинен скласти 75 млрд. євро.

На саміті ЄС, що завершився у п'ятницю в Брюсселі, прийнято одностайне рішення не вливати більше грошей в економіку для стимулювання її підйому, а спочатку подивитися, як діють вже вжиті заходи, і додавати стимулювання в залежності від ситуації.

Раніше країни ЄС уже виділили близько 200 млрд. євро на порятунок банків та допомогу ключовим галузям економіки.

Краще регулювати, але здійснювати менше стимулюючих вливань - такий сенс позиції, з якою Євросоюз і окремі його члени виступлять 2 квітня на саміті "двадцятки" у Лондоні.

Крім того, учасники саміту домовилися подвоїти пакет допомоги східноєвропейським членам ЄС, які особливо постраждали від кризи, але не об'єднувати ці країни в єдину групу "бідних" і не приймати загального пакету допомоги, цифри якого могли б викликати паніку.

Лідери країн ЄС заявили в підсумковому документі саміту, що координація міжнародних дій має ключове значення для "швидкого відновлення стабільного економічного зростання", навіть якщо доведеться поділитися владою з новими економіками, що розвиваються, перш за все Китаєм, Індією та Бразилією, а також міжнародними інститутами, зокрема , МВФ.

Вони готові дати більше місць у фінансових інститутах зростаючим економічним державам в обмін на збільшення їх грошових внесків. Спостережну і регулюючу роль цих інститутів повинно бути підвищено.

Країни ЄС заявили, що майбутній саміт "двадцятки" у Лондоні зіграє "ключову роль у перебудові світової фінансової системи" та відновленні довіри. "Це означає більше прозорості, регулювання і навіть нових правил. Необхідний чіткий план", - заявив прем'єр-міністр Фінляндії Матті Ванханен.

Як повідомлялося, учора, президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу заявив, що лідери країн-членів ЄС на засіданні в четвер, 19 березня, досягли "широкого консенсусу" щодо запропонованого Єврокомісією пакету додаткових інвестиційних фінансових стимулів.

Нагадаємо, учора, 19 березня, лідери 27 країн-членів Євросоюзу відкрили в Брюсселі весняний саміт ЄС.

Раніше міністри фінансів країн Європейського Союзу задекларували намір підтримати Міжнародний валютний фонд (МВФ) в його прагненні подвоїти обсяг фондів до 500 млрд. доларів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь