Переключиться на мобильную версию

Газпром: Вартість модернізації ГТС України занижена у 10 разів

Назад к разделу Финансы
У Газпромі вважають, що сума, необхідна для модернізації української ГТС, повинна бути у 10 разів більше тієї, яка обговорюється сьогодні у Брюсселі на міжнародній інвестиційній конференції.

Про це заявив заступник голови правління РАО Газпром Валерій Голубєв. Він уточнив, що згідно з наявними у нього даними, на сьогоднішній день обговорюється сума у 3 млрд доларів, яку необхідно протягом семи років направити на модернізацію ГТС.

"Це, приблизно, у 10 разів менше того, що потрібно насправді, так що я не дуже розумію, які будуть результати конференції ... Поки незрозумілий предмет, що тут буде обговорюватися. Поки що я бачу певний несерйозний підхід до цього питання ... Якщо тут ніхто не розуміє ціни питання, тоді, напевно, можна сказати, що ми збираємося залучити 3 млрд доларів. Але скільки реальних грошей буде залучено і що за них можна буде зробити для модернізації, поки не зрозуміло ", - пояснив Голубєв.

При цьому він підкреслив очевидність того, що ГТС України дійсно потребує серйозної модернізації.

Як повідомлялося, за даними Єврокомісії, на 2009-2015 роки знадобиться 2,5 млрд євро інвестицій для модернізації української ГТС з метою збереження її поточних експлуатаційних потужностей.

За станом на 1 січня 2008 року, газотранспортна система ДК Укртрансгаз складалася з 71 компресорної станції загальною потужністю 5405,1 МВт. Довжина магістральних газопроводів і газопроводів-відводів становить 37 тис. км. Пропускна здатність ГТС України становить: на вході - 288, на виході - 178,5 млрд куб. м, у тому числі в країни Європи - 142,5 млрд куб. м.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь