Переключиться на мобильную версию

Уряд має намір забезпечити незалежність оператора ГТС

Назад к разделу Финансы
Уряд України заявляє про готовність забезпечити незалежність оператора української ГТС, а також дозволити йому працювати на комерційних засадах.
Уряд має намір забезпечити незалежність оператора ГТС
Уряд має намір забезпечити незалежність оператора ГТС
АР

Про це йдеться у проекті спільної декларації, яка очікується до підписання за підсумками міжнародної донорської конференції з модернізації української ГТС у Брюсселі.

"Уряд України забезпечить незалежність оператора газотранспортної системи (ГТС) України, що стосується його юридичної та організаційної форми, процедур прийняття рішень та складання бухгалтерської звітності, надавши оператору газотранспортної системи можливість використовувати надходження від доходів від транспортування газу трубопроводами високого тиску, а також його зберігання, і дієвими можливостями щодо підтримання стабільного фінансового стану", - сказано у проекті документі.

Крім того, уряд має намір забезпечити жорсткий контроль за використаними засобами, призначеними для модернізації української ГТС.

Згідно з проектом документа, українська сторона готова дозволити оператору ГТС працювати на комерційних засадах.

Також уряд України має забезпечити формування тарифів на доступ до мережі з урахуванням необхідності забезпечення цілісності та вдосконалення системи, а також відображення реальних понесених витрат, включаючи належну дохідність інвестицій, йдеться у проекті декларації.

При цьому закладається зобов'язання оприлюднення оператором ГТС досить детальної інформації про тарифні розрахунки, їхню методологію та відсутність дискримінації.

Крім того, "у відповідності з Директивами 2003/55/ЕС і, зокрема, статей 19 і 25, буде надавати третім сторонам доступ до сховища на прозорих комерційних умовах і під контролем регуляторного органу", - йдеться у проекті декларації.

Відповідно до ще одного пункту проекту декларації, уряд зобов'язується розробити до кінця 2009 року Програму реформування газового сектору в 2010-2011 роках, яка б відповідала Угоді про Асоціацію між ЄС та Україною та приєднання України до Угоди Енергетичного Співтовариства.

Як повідомлялося сьогодні, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що розширення української газотранспортної системи не вимагає значних капіталовкладень і економічно вигідно для всієї газової мережі Європи.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь