Переключиться на мобильную версию

Ющенко про декларацію щодо ГТС: Київ відкритий до діалогу з Росією

Назад к разделу Финансы
Україна відкрита для діалогу, в тому числі і з російською стороною, щодо організації міжнародних інвестиційних форумів, заявив сьогодні, 23 березня, Президент України Віктор Ющенко.

"Україна не заперечує, щоб існував формат організації інтересів виробника, транспортера і споживача у більш широкому контексті в рамках інвестиційних форумів. Ми до такого діалогу відкриті", - сказав Президент.

Як повідомляється, Ющенко заявив про це, коментуючи висловлене представником РФ здивування тим, що до підготовки декларації про модернізацію української ГТС не було залучено Росію.

"Мова йде про проблему транзиту газу", - зробив акцент Ющенко, зазначивши, що цей діалог Україна і ЄС почали ще в 2006 році.

Водночас, Ющенко нагадав, що для України інтеграція в енергетичний ринок Європи є частиною інтеграції в Європейський Союз, тому "локальність самих завдань і поставила вибір формату Україна-ЄС".

Крім того, Ющенко заявив, що модернізація газотранспортної системи України збільшить потужність системи для транспортування і зберігання газу.

"Ми хочемо збільшити потужність системи для транспортування і зберігання газу. Для цього пропонуємо спільно реалізувати вигідні інвестиційні проекти", - сказав він.

При цьому Глава держави уточнив, що модернізація газотранспортної системи передбачає заміну морально та фізично застарілого обладнання, діагностику і ремонт лінійної частини трубопроводів.

За словами Ющенка, необхідно встановити сучасне високоточне вимірювальне обладнання, яке дозволить в режимі реального часу чітко контролювати якісні та кількісні показники газу, що транспортується територією України.

"Як відомо, контроль на вході газу в Україну здійснюють дев'ять газовимірювальних станцій на території Росії і дві - на території Білорусі. А на території України контроль над якістю та кількістю газу на вході відсутній", - зазначив Президент.

"Для того, щоб зняти всі загрози і, особливо, байки, які до сьогоднішнього дня ходять про ненадійність ГТС України, саме для цього і було ініційовано питання перед Європейською комісією, добре розуміючи, що європейські можливості, у тому числі й фінансові, були найбільш доречними для того, щоб провести реформування та оптимізацію ГТС", - сказав Президент України.

Водночас, він підкреслив, що при необхідності діалогу на рівні "виробник, транзитер і споживач" Україна готова до діалогу з Росією в рамках будь-яких інших інвестиційних форумів.

"Дуже важливо створити чіткий механізм реалізації, забезпечити постійний супровід і безперебійне виконання рішень і фінансування. Україна має для цього єдину політичну волю", - сказав Ющенко.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь