Переключиться на мобильную версию

Путін: Європа відмовилася об'єднати зусилля з Росією і виділити гроші Україні

Назад к разделу Финансы
Єврокомісія відмовилася спільно з Росією вирішувати питання надання кредитів Україні, заявив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін.
Гра з вогнем
Гра з вогнем
www.novoskop.ru

"Ми вже надали достатньо великі кредитні ресурси нашим партнерам по СНД і обговорюємо цю проблему і можливість надання кредитів Україні. Ми запропонували нашим європейським партнерам, на зустрічах обговорювали об'єднати наші зусилля і Єврокомісії, але нам відповіли, що у Єврокомісії для України грошей немає", - сказав Путін журналістам у понеділок. 

"Чи означає це, що хтось хоче скористатися кризовими явищами в економіці, щоб відібрати в України її ГТС? Якщо це так, то це поганий спосіб вирішення проблем", - зазначив російський прем'єр. 

Водночас Путін назвав позитивним явищем те, що Євросоюз все більше і більше приділяє увагу проблемам транспортування газу через територію України та його спроби поставити оператора ГТС під контроль міжнародних правил.

"Вважаю, що це те, що ми цілком могли б підтримати, водночас є питання, які залишаються відкритими. Зокрема, у декларації (прийнятій у Брюсселі Україною і Євросоюзом) є згадка про те, що нормальне функціонування ГТС є запорукою політичної стабільності в Україні та у країнах ЄС ", - сказав Путін. 

При цьому він підкреслив, що при всій повазі і всій важливості цих питань, все-таки надміру політизувати їх, звичайно ж, не варто. "Це, по-моєму, явний перебір", - зазначив прем'єр РФ. 

Що стосується незалежності оператора української ГТС, то він завив, що "з формулювань незрозуміло, про яку незалежність і від кого йде мова". "Від свавілля чиновників і посадових осіб, які, наприклад, викликають у Державну нафтогазову компанію НАК України людей з автоматами і в масках в пошуках транзитного контракту, в рамках якого здійснюється транзит нашого газу, або мова йде про незалежність цього оператора від української держави - там вони не роз'яснюють ", - сказав Путін

Він звернув також увагу на той факт, що в декларації ставиться питання як розширення можливостей ГТС України, так і про збільшення прокачування газу через територію України на 60 мільярдів кубометрів. 

У минулому році, зі слів російського прем'єра, через територію України було заплановано транспортувати близько 113 мільярдів кубометрів, а всього було поставлено близько 130 мільярдів. 

"Ми знаємо, що завжди протягом останніх років ставилося питання про диверсифікацію енергетики в Європі", - сказав Путін. Саме тому, зазначив він, будуть побудовані Північний і Південний потоки. Крім того, обговорюється і європейський проект Набуко. 

"А газ звідки будуть брати?" - ставить питання Путін. 

Як повідомлялося, підписаний у понеділок в Брюсселі план співпраці з модернізації української ГТС є найбільш оптимальним, в той час як ідея створення міжнародного консорціуму для її оренди та управління не влаштовує Україну, заявив уповноважений Президента з енергетичних питань Богдан Соколовський.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь