Переключиться на мобильную версию

Ъ: Нафтогаз рекапіталізують за рахунок держоблігацій

Назад к разделу Финансы
Парламентарії України пропонують прийняти закон, що дозволяє збільшувати статутні фонди Національних акціонерних компаній, а також купувати їхні акції за рахунок держоблігацій, повідомляє газета Коммерсантъ-Україна.
Збільшення статутного капіталу дозволить залучити кредитні кошти
Збільшення статутного капіталу дозволить залучити кредитні кошти
podrobnosti.ua

Запропонована схема дозволить підвищити ліквідність компаній без збільшення витрат держбюджету, але несе в собі загрозу відчуження активів, попереджають експерти.

Як пише Ъ, у п'ятницю Верховна Рада зареєструвала законопроект Про внесення змін до статті 79 закону про держбюджет на 2009 рік (щодо порядку придбання акцій національних акціонерних компаній). "Прийняття закону спростить порядок збільшення статутних фондів національних акціонерних компаній і придбання їхніх акцій, а саме зробить можливим придбання акцій в обмін на держоблігації", - йдеться в пояснювальній записці, що цитується в газеті.

Один із авторів документа Андрій Портнов (БЮТ) уточнив, що закон приймається перш за все в інтересах НАК Нафтогаз України. "Це дозволить збільшити капіталізацію компанії, сприятиме виконанню зобов'язань перед партнерами і підвищить її кредитний рейтинг", - вважає він.

Ъ нагадує, що на початку березня агентство Moody`S помістило корпоративний рейтинг Нафтогазу В1 за зобов'язаннями в іноземній валюті на перегляд із можливістю зниження, а агентство Fitch - довгострокові рейтинги дефолту НАК B- в іноземній і національній валютах у список Негативний.

Як зазначає видання, офіційно в Нафтогазі ініціативи парламентаріїв не коментують. Однак джерело в компанії сказало, що збільшення статутного капіталу дозволить залучити кредитні кошти, яких зараз потребує Нафтогаз. Нагадаємо, за даними Мінпаливенерго, для забезпечення теплом українських споживачів в опалювальному сезоні 2009/2010 необхідно близько 15 млрд кубометрів газу на рік. При середньорічній ціні газу $ 228 за тисячу кубометрів влітку, коли відбувається закачування цього обсягу в підземні сховища, знадобиться $ 3,42 млрд.

Як раніше повідомлялося, кредитна заборгованість НАК Нафтогаз України перевищила 34,5 мільярда гривень. Дві третини цієї суми монополіст повинен повернути вже до кінця 2009 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь