Переключиться на мобильную версию

Дело: Кількість проблемних кредитів зросла на 25%

Назад к разделу Финансы
За перші два місяці 2009 року загальний обсяг проблемної заборгованості в банківській системі зріс на 4,6 мільярди гривень або на 25,4%, повідомляє газета Дело.
Кількість проблемних кредитів зростає
Кількість проблемних кредитів зростає
umoloda.kiev.ua

Усього розмір простроченої та сумнівної заборгованості на початок березня склав 22,6 мільярда гривень. Про це повідомив Національний банк.

Як зазначає газета, дані колекторських компаній серйозно відрізняються від офіційної статистики НБУ. Наприклад, генеральний директор компанії Європейське агентство з повернення боргів Олександр Ільчук раніше заявляв, що сукупна проблемна заборгованість за виданими українськими фінустановам кредитами складає близько 40 мільярдів гривень (тобто понад 5%). "У середньому по банківській системі частка проблемних позик становить від 10 до 15%", - вважає економіст інвестиційної компанії Concorde Capital Андрій Пархоменко.

За інформацією видання, значна розбіжність даних пояснюється тим, що фінансисти можуть приховувати цифри, публікація яких свідчить про масштаб проблем у тій чи іншій фінустанові. "Банкіри і сам НБУ схильні занижувати реальну статистику, щоб не показувати, що все дуже погано. Якби все було нормально, не було б стільки тимчасових адміністрацій. Значить, не все нормально, значить, офіційна статистика, надана регулятором, відрізняється від реальної картини ", - говорить генеральний директор однієї з колекторських компаній, що побажав залишитися неназваним.

Банкіри вважають такі звинувачення надуманими і різницю цифр між даними колекторів, аналітиків та повідомленнями НБУ пояснюють різною методологією підрахунку. "Для того, щоб чітко знати, яка частка проблемних кредитів, потрібно визначити, що розуміється під фразою проблемний кредит. Це прострочення після першого дня неплатежу, другого, 30-го чи після 90-го? Зазвичай проблемним вважається той кредит, по якому не було платежів 90 днів. Це вже насправді "проблема", - розповідає голова правління Райффайзен Банку Аваль Володимир Лавренчук.

Як зазначає Дело, на його думку, заяви про те, що частка проблемних кредитів становить від 10-15% від усього обсягу кредитів, явно перебільшені і можуть відображати картину лише в окремих сегментах кредитування.

Як повідомлялося раніше, експерти прогнозують падіння реального ВВП України в 2009 році на рівні 9,9%, промислового виробництва - на 15,4%, а реальних доходів населення - на 40%.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь