Переключиться на мобильную версию

Ринки: Оптимізм не обминув ПФТС

Назад к разделу Финансы
У вівторок, 24 березня, по ситуації на 13:30, серед компаній, за цінними паперами яких пройшли угоди, зафіксовано переважно висхідний рух, повідомляє FundMarket.
Хвиля оптимізму докотилася і до українського ринку
Хвиля оптимізму докотилася і до українського ринку
reuters

Широкий індекс українського фондового ринку UAI-50 (FundMarket) звалився із-за однієї технічної угоди на 1.96%, досягши рівня в 18,95 пункту. У той же час, за розрахунками ГК ТАСК, індекс ПФТС упав на 0,83% - до 208,77 пункту.

Хоча загалом можна констатувати, що хвиля оптимізму докотилася і до українського ринку: суттєво зросли як обсяги торгів, так і кількість угод. Показують значні показники зростання світові площадки підштовхнули і українських гравців зіграти на підвищення. А ті, хто хотів вийти з паперів давно, зможе це зробити за більш прийнятною ціною.

  До середини дня на ринку скоєно більше шести десятків угод на суму понад 15 млн грн. "Бичачі" настрої підтримуються більшою частиною акцій - співвідношення акцій, які упали і піднялися в ціні приблизно 1 до 2.

Найбільшою популярністю користуються акції АК Банк соціального розвитку Укрсоцбанк (ПФТС: USCB), піднявся в ході торгів на 4.52%, акціями укладено найбільшу кількість угод по ринку - 7 операцій, на суму 370 тис. гривень.

"Чутки про можливе введення тимчасової адміністрації в Укрсоцбанку в найближчі два тижні були скептично оцінені ринком", - відзначає начальник аналітичного департаменту ГК ТАСК Андрій Шевчишин. У той же час, експерт відзначає, що це не завадило великому гравцю продовжити папери на початку торговельної сесії, динаміка індексної ціни емітента перебуває в плюсі.

Внутрішній новинний фон досить стриманий, так як вчорашні новини про підписання декларації, що стосується модернізації ГТС між ЄС та Україною врівноважуються сьогоднішніми: Росія, втратила шанси на контроль над українською трубою, висловлює обурення.

У той же час, за повідомленням Мінпромполітики, Кабмін надав допомогу металургам на суму 1 млрд. грн. з жовтня 2008 р. Фінансовий аналітик Astrum Investment Management Олександр Шкурпат вважає, що в 1 кварталі 2009 р. металургійна галузь покаже аналогічні результати, отримавши додаткові стимули зростання експортних продажів в результаті девальвації національної валюти.

  При цьому, торги по металургійних компаніях показують, що гравці сприйняли цю новину без особливого натхнення: акції ВАТ Алчевський металургійний комбінат "(ПФТС: ALMK) і ВАТ Єнакіївський металургійний завод (ПФТС: ENMZ) виросли на 1.77% і 2.44%, акції ж ВАТ Металургійний комбінат Азовсталь (ПФТС: AZST) впали в ході торгів на 1.85%.

  Серед інших цінних паперів слід виділити емітовані енергетиками, сьогодні такі, в основному, падали: Центренерго (ПФТС: CEEN) (-1.61%), Західенерго (ПФТС: ZAEN) (-3.75%), Херсонобленерго (ПФТС: HOEN) (-0.91 %).

  Ростуть такі "блакитні фішки": Укрнафта (ПФТС: UNAF) (1%), ВАТ Укртелеком (ПФТС: UTEL) (5,77%), ВАТ Райффайзен Банк Аваль (ПФТС: BAVL) (3,9%).

  Експерти ІК Трійка Діалог Україна відзначають, що сьогоднішнє відкриття та торги в плюсі, не дивлячись на оптимізм на глобальних ринках, виглядає поки що недостатньо стійко, щоб відшкодувати внутрішні проблеми, що склалися в Україні.

  Трейдер ІК Phoenix Capital Іван Хоменко зазначив, що на ринку українських євробондів спостерігається бурхливе зростання цін на квазісуверенні папери і найбільш надійні корпоративні видання. "Суверени торгуються на рівні вчорашнього дня. П'ятирічний CDS знизився до рівня 3800 базових пунктів. Незважаючи на це, на локальному ринку облігацій особливої активності не спостерігається", - підкреслив експерт.

  План Мінфіну США по викупу "токсичних активів" серйозно підігрів інтерес "биків" до торгів. Американський індекс вперше за 70 років зазнав настільки істотного зростання протягом 2-х тижнів.

  Dow Jones злетів на 497,48 пункту, або на 6,8%, до 7775,86 пункту.

  S & P 500 закрився ростом на 54,38 пункту, або на 7,1%, на позначці 822,92 пункту.

  Nasdaq Composite піднявся на 98,50 пункту, або на 6,7%, і закрився на позначці 1555,77 пункту.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь