Переключиться на мобильную версию

Експерти: Обсяг інвестицій у нерухомість наблизиться до свого історичного мінімуму

Назад к разделу Финансы
Рівень обсягу інвестицій наблизиться до свого історичного мінімуму, говориться в огляді ринку нерухомості України 2009 компанії CB Richard Ellis.
Експерти: Обсяг інвестицій у нерухомість наблизиться до свого історичного мінімуму
Експерти: Обсяг інвестицій у нерухомість наблизиться до свого історичного мінімуму
liter.kz

Експерти компанії зазначають, що укладення великих угод (понад $ 50 млн) буде швидше винятком із правил, оскільки домінуючими на ринку будуть інвестори, які здійснюють свою діяльність за рахунок власного капіталу.

"Найбільш ліквідними будуть активи, здатні генерувати дохід, але вони навряд чи будуть виставлені на продаж, оскільки власники зволіють зберегти грошові потоки і не будуть продавати активи за заниженою ціною", - говориться в огляді компанії.

Дана стратегія, кажуть експерти, пояснюється трьома основними факторами: по-перше, мало хто з власників захоче продавати свій позитивний грошовий потік в період кризи і невизначеності, по-друге, небажання миттєвого продажу також спровоковане нещодавніми змінами в цінах; по-третє, девелопери, у власності яких перебувають цілі портфелі різних активів, швидше за все, вдадуться до розпродажу об'єктів,які не приносять доходу, як-то проектів, що знаходяться на стадії будівництва / розробки, або земельних активів.

Крім того, як пояснює в компанії CB Richard Ellis, в 2009 році найбільша частка інвестованого капіталу осяде в "стресових" активах (незавершені об'єкти нерухомості, особливо на останніх стадіях будівництва) з особливо гарним місцем розташування.

"Це пояснюється не тільки тим, що пропозицій продажу таких об'єктів буде багато на ринку, але й тим фактом, що для завершення фінальної стадії таких об'єктів необхідний менший обсяг інвестицій, що прискорює повернення на інвестиції", - йдеться в огляді CB Richard Ellis.

У той же час, експерти компанії пояснюють, що придбання земельних ділянок з затвердженими на них проектами стане альтернативою купівлі об'єктів нерухомого майна. Такі угоди, йдеться в огляді, якщо й відбудуться, то обмежаться кількома найбільш якісними земельними активами, які будуть продаватися за заниженою ціною.

"Те, наскільки скоро ми побачимо укладення подібних угод, буде залежати від того, наскільки швидко знизяться ціни. Живопис динаміки ставок капіталізації в майбутньому залишається неясною", - відзначається в огляді CB Richard Ellis.

Між тим, експерти відзначають, що повторний різкий стрибок зростання ставок (на 500 базисних пунктів у всіх сегментах), який спостерігався в IV кварталі 2008 року, навряд чи буде мати місце в 2009 році. Як тільки перспективи світової економіки стануть більш світлими в I кварталі 2010 року, і банки відновлять кредитування, ситуація на ринку почне поліпшуватися, надаючи інвесторам додаткову впевненість.

"Відновлення позитивного попиту на приміщення з боку орендарів, імовірніше за все, відбудеться не раніше другої половини 2010 року. Отже, коли капітальна вартість почне знову зростати в першій половині 2010 року, її зростання буде обумовлене виключно падінням ставок капіталізації, у той час як збільшення орендних ставок не відіб'ється на цінах, принаймні, до початку 2011 року ", - йдеться в огляді CB Richard Ellis.

Нарешті, експерти відзначають, що в цілому інвестиційна активність в 2009 році не буде зведена до нуля.

Навпаки, очікується, що інвестори, що оперують власним капіталом, вийдуть на ринок відносно скоро, но через цінову корекцію річний оборот інвестицій, швидше за все, буде на рівні нижче середньоісторичного, констатують у CB Richard Ellis.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь