Переключиться на мобильную версию

Ъ: НКРЗ каратиме власників контрабандних мобільних

Назад к разделу Финансы
Національна комісія з питань регулювання зв'язку (НКРЗ) створила єдиний реєстр легально ввезених телефонів, а операторів мобільного зв'язку зобов'яжуть вживати заходів щодо абонентів, чиї телефони не значаться у цьому реєстрі, пише КоммерсантЪ-Украина.
НКРЗ каратиме власників контрабандних мобільних
НКРЗ каратиме власників контрабандних мобільних
mobiltelefon.ru

Газета нагадує, що про створення реєстру легально ввезених телефонів стало відомо з прийнятого 5 лютого рішення Нацкомісії з питань регулювання зв'язку.

Тепер імпортери протягом 10 днів після ввезення партії мобільних телефонів будуть зобов'язані надавати Держцентру радіочастот (УДЦР) інформацію про їх IMEI-номерах (унікальний ідентифікаційний номер телефону, який надається на заводі і при кожному вмиканні передається у мережу мобільного оператора). Зазвичай він складається з 15 цифр та вказується на наклейці під акумулятором телефону.

Без надання митних документів, оформлених належним чином, дозвіл на реалізацію отримати буде неможливо, пише газета.

Крім того, до 30 вересня мобільні оператори зобов'язані надати УДЦР інформацію про IMEI-номери телефонів, які обслуговуються їхньою мережею, - вони будуть включені у реєстр і вважатися легальними.

Надалі операторів мобільного зв'язку зобов'яжуть перевіряти IMEI-коди телефонів, пояснив журналістам Ъ член НКРЗ Володимир Звєрєв: "Якщо виявиться, що апарат відсутній у реєстрі, на екрані мобільного телефону при його включення буде висвітлюватися попередження і пропозиція звернутися до УДЦР, де телефон зможуть внести у реєстр". За його словами, таким чином комісія планує боротися з поставками нелегальних і не призначених для ввезення в Україну мобільних телефонів.

Як повідомляє видання, "сірі" телефони займають левову частку продажів на українському ринку. Так, у 2006 році було продано 12 млн мобільних пристроїв, з яких лише 11% пройшли належне митне оформлення, а у 2007 році - 9,5 млн, з яких легальними виявилися 7,6%.

"Введення єдиного реєстру IMEI-кодів буде ефективною мірою боротьби з "сірим" імпортом, - впевнений продакт-менеджер компанії Південь-Контракт (дистрибутор мобільних телефонів) Дмитро Хоменко .- Новий порядок ввезення сприятиме зростанню продажів офіційних телефонів за рахунок скорочення "сірих" поставок".

Раніше начальник УДЦР Павло Слободянюк заявляв, що у 2005-2008 роках держбюджет недоотримав близько 5 млрд грн через незаконного ввезення мобільних телефонів, нагадує Ъ.

Самі оператори зазначають протиріччя у пропозиції НКРЗ. "Згідно із законодавством, добросовісний покупець не може нести відповідальність за незаконний ввіз телефону, - вважає начальник відділу по зв'язках з громадськістю Астеліту (ТМ Life:)) Надія Лубніна .- Оператори не займаються продажем телефонів, а реалізовують SIM-карти".

Аналітик GfK Ukraine Антон Шкляр і зовсім сумнівається у ефективності прийнятого НКРЗ рішення. "Якщо справа обмежиться тільки повідомленнями на мобільному телефоні - це даремно. Для ефективної боротьби з незаконними поставками необхідні зміни на державному рівні, наприклад митні пільги "білим" імпортерам, як у Росії", - зазначив він у розмові з Ъ.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь