Переключиться на мобильную версию

Профспілка ЗАлКу має намір поставити питання про націоналізацію комбінату

Назад к разделу Финансы
Профсоюзний комітет ВАТ Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат готовий розглянути можливість повернення комбінату в державну власність.
ЗАлК має намір звільнити майже 2,5 тис. працівників
ЗАлК має намір звільнити майже 2,5 тис. працівників
lwbref.de

Таку заяву було зроблено у відповідь на те, що керівництво ЗАлКу оголосило про намір зупинити три з чотирьох виробничих серій комбінату. За оцінками профспілки, це має потягти за собою звільнення майже 2,5 тис. робітників.

Вимоги профспілкового комітету ЗАлКу до державної влади озвучив голова комітету Сергій Рибалко на мітингу в Запоріжжі в середу.

У мітингу біля будівлі обласної державної адміністрації взяли участь близько 1 тис. осіб. Працівників ЗАлКу підтримали профспілкові комітети підприємств Запоріжсталь, Український графіт, Дніпроспецсталь.

Мітингуючі вимагали запобігти повній зупинці ЗАлКу, вжити заходів по збереженню трудового колективу, розробити і впровадити програму реконструкції та модернізації комбінату.

"А у випадку вимушеної, часткової зупинки виробництва передбачити матеріальне стимулювання добровільного звільнення працівників комбінату, з виплатою компенсації в залежності від стажу роботи на підприємстві", - сказав Рибалко.

Він також запевнив мітингувальників, що профспілковий комітет не допустить скорочення людей, зайнятих в технологічному процесі.

У зверненні до центральних органів влади учасники мітингу зажадали забезпечити умови для розвитку внутрішнього ринку споживання первинного алюмінію і кремнію, а також провести експертизу виконання власником підприємства інвестиційних зобов'язань.

ЗАлК - єдиний в Україні виробник первинного алюмінію. Його потужності дозволяють щорічно випускати близько 100 тис. тонн первинного алюмінію. У 2004 році власником ЗАлКу стала російська група СУАЛ, а в 2007 році ЗАлК перейшов під контроль об'єднаної компанії Российский алюминий (ОК РусАл) російського мільярдера Олега Дерипаски, створеної при злитті алюмінієвих і глиноземних активів ВАТ РусАл, СУАЛа і швейцарського трейдера Glencore.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь