Переключиться на мобильную версию

Дело: Коломойський вимагає дозволу на випуск низькоякісного бензину

Назад к разделу Финансы
Мільярдер Ігор Коломойський вимагає від влади терміново дозволити його західноукраїнським НПЗ випускати низькоякісне паливо, пише газета Дело. Мінпаливенерго змушене знову повернутися до розгляду питання про видачу дозволів на виробництво дизпалива і бенз.
Заводи Галичина і Нафтохімік Прикарпаття з початку року практично стоять
Заводи Галичина і Нафтохімік Прикарпаття з початку року практично стоять
business.ua

Видання нагадує, що продукція цих підприємств не відповідає новим стандартам якості. Але головні лобісти інтересів західноукраїнських НПЗ стверджують: простоювання заводів провокує накопичення великих заборгованостей із зарплат і нагнітає соціальну напруженість у регіоні. Якщо влада не піде на поступки, працівники підприємств, підконтрольних Привату, мають намір організувати масові протести під Кабміном, наголошується у статті.

Заводи Ігоря Коломойського Галичина і Нафтохімік Прикарпаття з початку цього року практично стоять, повідомляє Дело. Через застаріле обладнання вони не можуть виробляти дизельне паливо й бензину, що відповідають новим вимогам Держспоживстандарту (зокрема, масова частка сірки у нафтопродуктах не повинна перевищувати 0,2% і 0,015% відповідно). НПЗ виступають за продовження технічних умов, котрі діяли до вересня минулого року. Вони передбачають утримання до 0,5% сірки у дизпаливі і 0,1% - у бензині.


Як стверджують журналісти газети, питання про продовження дії техумов розділило керівництво Мінпаливенерго. На підтримку НПЗ виступив заступник голови відомства Бурзу Алієв, який відповідає за погашення заборгованості по заробітній платі в сфері ПЕК. На його переконання, заводам необхідно відновити дозвіл на виробництво нафтопродуктів з підвищеним вмістом сірки на півроку.


"Щомісячний фонд заробітної плати на зазначених підприємствах перевищує 8 мільйонів гривень, у той час як всі борги у секторі, яким курирує Мінпаливенерго, складають 3,7 мільйонів", - заявив Алієв.


Зараз на Галичині і Нафтохіміку Прикарпаття працюють 3 тисячі осіб. Як повідомили Делу на обох підприємствах, на даний момент персонал переведено на чотириденний робочий тиждень, проте до масових скорочень поки не дійшло. Проблем з виплатою заробітної плати поки що теж немає, пише Дело.

Водночас, глава Мінпаливенерго Юрій Продан переконаний, що піддаватися на шантаж власників НПЗ не варто. Він нагадав, що заводам не один раз продовжували дію дозволу на випуск палива з високим вмістом сірки.


На думку міністра, у Галичини і Нафтохіміка був час для модернізації виробництва (зокрема налагодження процесів гідроочищення дизельного палива та ізомеризації бензину). "Проте інвестор не вкладає кошти у модернізацію. Це (неподання дозволу - Дело) повинно стати стимулом для керівництва підприємств", - переконаний міністр.

На НПЗ стверджують протилежне. Зокрема, на Галичині кажуть, що вже витратили на модернізацію 400 мільйонів гривень. Нафтохімік заявив про вкладення у реконструкцію 100 мільйонів доларів у минулому році.

Головний технолог Нафтохіміка Ігор Хащівський повідомив Делу, що у зв'язку з економічною кризою "фінансування пригальмовується". За торішнім розрахунками, всього на ремонт Галичини потрібно 1,3 мільярди доларів, Нафтохіміка - 850 мільйонів доларів. Завершити основний ремонт НПЗ планують не раніше 2012 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь