Переключиться на мобильную версию

Банкір прогнозує короткострокове зміцнення готівкової гривні

Назад к разделу Финансы
Начальник казначейського управляння ПУМБ Олексій Савченко прогнозує подальше зміцнення готівкової гривні на короткому інтервалі часу.
Прогнозують зміцнення готівкової гривні
Прогнозують зміцнення готівкової гривні
1plus1.ua
При цьому безготівковий ринок залишиться на рівні 8,30 - 8,40, - говорить банкір. Він зазначив, що у четвер закриття міжбанківського ринку відбулося на рівні 8,30 - 8,35, тоді коли готівковий ринок закрився на рівні 8,26 - 8,28.

Це, говорить Савченко, є результатом того, що на даний момент готівковий ринок є навіть трохи дешевшим, ніж безготівковий.

"Причина цього, на мою думку, - бажання частини клієнтів, які мають заборгованості у банку та вільні доларові кошти, продати їх за курсом 8,25 - 8,30 і одразу ж погасити кредит у комерційному банку, купивши для цього валюту через цей самий банк у НБУ за курсом 7,80", - пояснює ситуацію Савченко.

При цьому він наголошує, що "на сьогоднішній день 45-ти копійкова вигода є більш, ніж привабливою. Однак, це стосується свідомих клієнтів, які прагнуть погасити кредит і мають, повторю, вільні долари".

Крім того, банкір розповів, що цього тижня попит на долар набрав "відчутного" характеру, оскільки його купують як системні українські банки, так і банки із іноземним капіталом.

Савченко каже, що факторами, які грали на зміни попиту і пропозиції цього тижня, була надлишкова ліквідність українських банків у гривні, що, з одного боку, призвело до зниження котирувань (рекордне падіння за останній місяць - 1-2%%), з іншого - до тиску цієї надмірної гривні на курс долар/гривня.

"Цей тиск і привів до девальвації гривні. Варто відповісти і те, що валютні свопи терміновість Overnight долар/гривня робляться із перевагою 4-5%% у бік долара", - зазначає банкір.

За його словами, це ще одна констатація того, що американська валюта потрібна як на Форексі, так і на міжбанку.

Як повідомлялося, 26 березня торги на міжбанківському валютному ринку завершилися у діапазоні 8,31-8,335 грн. за долар.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь