Переключиться на мобильную версию

У МОЗ спростовують заяви тютюнників про обвал галузі через підвищення акцизу

Назад к разделу Финансы
Заяви представників тютюнових компаній про те, що підвищення акцизу на сигарети із 1 травня загрожує обвалом індустрії не відповідають дійсності, - заявив Корреспондент.net представник Міністерства охорони здоров'я.
Тютюнові компанії просто лякають
Тютюнові компанії просто лякають
tsn.ua
Як заявив завідувач відділом контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України Костянтин Красовський, тютюнова індустрія при збільшенні ставок акцизів щоразу лякає падінням виробництва та загибеллю галузі.

"І жодного разу, коли ставки акцизу в Україні серйозно підвищувалися, чи то у 1996, чи то у 2008 році, ці прогнози не справджувалися - виробництво майже не знижувалися, а доходи державного бюджету завжди різко зростали", - зазначив Красовський.

За його словами, зараз тютюнові компанії лякають, що при зростанні акцизів удвічі виробництво сигарет впаде на 30%.

"Навіть якщо припустити, що це правда, це означає, що випуск сигарет зменшиться із 130 мільярдів штук на рік до 90 мільярдів. До 2003 року річний рівень виробництва сигарет становив від 42 до 81 мільярдів сигарет. За даними самої індустрії, в Україні зараз викурюють 80-85 мільярдів сигарет за рік (у 1990-х роках 60-70 мільярдів)", - зазначив представник Міністерства охорони здоров'я.

Тому, за його словами, падіння виробництва сигарет зовсім не буде катастрофічним, як про це заявляє тютюнова індустрія.

"Що стосується зайнятості, то протягом 2000-2008 років виробництво сигарет в Україні збільшилося із 59 до 130 мільярдів штук, а кількість працівників на тютюнових фабриках знизилася із 6156 до 4139 (дані Держкомстату)", - додав він.

Нагадаємо, сьогодні голова Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах заявив, що прийняття закону, який збільшить акциз на тютюнові вироби призведе до скорочення обсягів виробництва у цій галузі більше, ніж удвічі.

Як відомо, 18 березня у першому читанні Верховна Рада прийняла законопроект, що з 1 травня підвищує адвалорну ставку акцизного збору на сигарети із 16% до 20%.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь