Переключиться на мобильную версию

Тимошенко: Україна не випрошує подачок у Японії

Назад к разделу Финансы
Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко очікує, що від продажу Японії квот на викид парникових газів Україна зможе одержати 4,5 млрд. грн.
Юлія Тимошенко
Юлія Тимошенко
tymoshenko.com.ua

Про це вона заявила в ефірі телеканалу 1+1 в неділю ввечері.

Тимошенко зазначила, що контракт на продаж квот з Японією вже підписано.

"Ми продали квоти зі скорочення викидів вуглекислого газу та заробили 4,5 млрд. грн., які нікому не треба повертати", - заявила прем'єр-міністр.

Говорячи про перспективи модернізації української газотранспортної системи за участю японських компаній, Тимошенко зазначила, що газоперекачувальні агрегати, які будуть поставлятися для модернізації ГТС, дозволять не лише заощадити половину енергії для перекачування газу, але й генерувати електроенергію.

Що стосується планів із залучення 5 млрд. дол. японських інвестицій для модернізації та реконструкції інженерних систем, в тому числі і ГТС, Тимошенко заявила, що це жодним чином не подачка, яку випрошує Україна.

"Ніхто Україні ніяких подарунків не робить. Ми рівні партнери. Японія зацікавлена вводити технології, застосовувати енергозберігаючі та екологічно зберігаючі технології і отримувати від цього прибуток, а ми зацікавлені в абсолютно іншому рівні екології та енергоефективності", - сказала прем'єр-міністр.

Розповідаючи про те, як їй вдалося витримати досить напружений візит до Японії, під час якого практично не була помітна її втома, Тимошенко жартома зазначила, що на собі випробували "нові японські поновлювані джерела енергії".

Прем'єр наголосила, що візит був досить відповідальний, оскільки за два дні потрібно було "відкрити Україну для Японії і Японію для України".

Прем'єр-міністр зазначила, що це був перший візит глави уряду України до Японії.

Як повідомлялося, Україна в березні підписала договір з Японією про продаж 30 мільйонів одиниць своїх квот на викид вуглекислого газу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь