Переключиться на мобильную версию

FT: Ціна на чай підніметься до рекордного рівня

Назад к разделу Финансы
Ціна на чорні сорти чаю може підскочити до рекордного рівня за весь час через одночасну посуху в країнах-експортерах цієї культури, пише газета Financial Times.
Ціна на чорні сорти чаю може підскочити до рекордного рівня
Ціна на чорні сорти чаю може підскочити до рекордного рівня
ljplus.ru

Експерт ФАО Кайсон Чан зазначив, що одночасна посуха в Індії, Кенії і на Шрі-Ланці - а на ці країни припадає половина світового експорту чаю - призведе до значного скорочення поставок у порівнянні з минулим роком, коли вже йшлося про перевищення попиту на чай над пропозицією на світових ринках.

Традиційний сезон дощів у Кенії, що триває з березня по травень, поки що не почався, заявив Чан. Кенійська влада прогнозує скорочення експорту чаю на 5% в поточному році - до 328 тис. тонн.

Проблеми створить зниження виробництва чаю на Шрі-Ланці до мінімуму за 7 років на тлі посухи і різкого подорожчання добрив. Шрі-Ланка є найбільшим експортером чаю у світі.

За оцінками ФАО, споживання чаю в світі зросло в 2008 році на 4,8% - до 3,85 млн тонн, а виробництво збільшилося всього на 1,2% - до 3,78 млн тонн. У 2007 році на ринку спостерігалося перевищення пропозиції над попитом.

На відміну від кави і ряду інших сільськогосподарських товарів чай не торгується на ф'ючерсній біржі, бізнес у цій галузі засновано на реальних угодах.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь