Переключиться на мобильную версию

Ъ: Безробітних позбавлятимуть виплат за відмову від громадських робіт

Назад к разделу Финансы
Уряд дозволив позбавляти статусу безробітних громадян, які двічі відмовляються від участі в громадських роботах, пише газета КоммерсантЪ-Украина.
Відмовлятися від громадських робіт небажано
Відмовлятися від громадських робіт небажано
utro.ua

Кабінет міністрів оприлюднив постанову # 275 від 25 березня, якою вносяться зміни до Положення про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт. Тепер термін громадських робіт не повинен перевищувати 180 календарних днів (раніше - 180 днів), а види громадських робіт визначаються "виходячи з потреб територіальної громади, регіону і мають сприяти їх соціальному розвитку".

Видання пояснює, що для Державної служби зайнятості (ДСЗ) визначені підстави, котрі дозволяють позбавляти статусу безробітних громадян, які беруть участь у громадських роботах за напрямком ДСЗ для їхньої тимчасової зайнятості до вирішення питання про влаштування на зручну роботу.

"Громадяни, які відмовилися від участі в оплачуваних громадських роботах, безперервна тривалість яких перевищує один місяць і які є другою пропозицією підходящої роботи для таких осіб, знімаються з обліку як безробітні", - говориться у документі.

Як розповіли Ъ в ДСЗ, ця норма стосується не всіх безробітних, а лише тих, для кого громадські роботи законодавчо визнані "зручною роботою". Відповідно до ст. 7 закону Про зайнятість населення, громадські роботи є придатними для громадян, які не мають професії або займали робочі місця, що не потребують спеціальної підготовки, та таких, що знаходяться на обліку по безробіттю понад 9 місяців або мають перерву у трудовій діяльності понад 12 місяців (крім осіб передпенсійного віку).

Для інших безробітних участь у громадських роботах є добровільною. Ці норми відповідають закону Про запобігання впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення від 25 грудня 2008 року, повідомляє газета.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь