Переключиться на мобильную версию

Дело: Кількість пограбувань банків зросла у 2,4 рази

Назад к разделу Финансы
Із початку року кількість нападів на українські банки зросла в середньому у 2,4 рази, пише газета Дело.
Банки змушені скорочувати витрати на охорону
Банки змушені скорочувати витрати на охорону
novonews.lv

За даними Міністерства внутрішніх справ, за I квартал цього року на відділення банків, обмінні пункти і банкомати злочинці нападали 62 рази, тоді як за весь 2008 рік - 103 рази. Виходить, що в минулому році в середньому відбувалося 8-9 нападів на місяць, а в цьому році - більше 20, зазначає газета.

Ситуація може погіршитися, оскільки поряд зі зростанням злочинності комерційні банки будуть змушені скорочувати витрати на охорону через зниження прибутку.

Як пише Дело, з початком нового кварталу грабіжники, схоже, не планують зменшувати оберти. Так, 1 квітня в Запоріжжі було пограбовано відділення Ощадбанку. Злочинець зник із 2,3 тисячями гривень. На наступний день у Кіровоградській області співробітники державної служби охорони затримали злочинця, який розбив скло і проник у відділення ПриватБанку. Того ж дня ввечері, 2 квітня, в Харкові було скоєно напад на інкасаторську службу Ощадбанку. В результаті перестрілки троє інкасаторів загинуло, а грабіжники втекли на викраденому автомобілі інкасаторської служби, в якому знаходилося близько 300 тисяч гривень.

Найчастіше грабіжники нападають на відділення двох фінустанов - Ощадбанку та ПриватБанку. В Ощадбанку "любов" злочинців до їх установи пояснюють широкою регіональною мережею. "За кількістю відділень наш банк перший (більше 6 тисяч відділень і філій), а ПриватБанк - другий (майже 3 тисячі відділень і філій), тому й нападають найчастіше", - пояснює прес-секретар Ощадбанку Ярослава Титова.

Водночас, у Приватбанку додають, що останнім часом почастішали випадки нападу на банки "грабіжників-непрофесіоналів". "Був нещодавно випадок, коли банк прийшов грабувати приватний підприємець, який розорився. Приходили із запальничками у вигляді пістолетів, після відмови касира видавати гроші грабіжники тікали", - розповідає прес-секретар ПриватБанку Олег Серга.

Скорочення прибутку банків і складне фінансове становище змушують банкірів заощаджувати не тільки на зарплатах працівників, а й на безпеці банку. Так, за даними МВС, наприкінці минулого року не охоронялися близько 30% банківських відділень - ці відділення не мали жодного охоронця, ні кнопки тривожного сигналу (для екстреного виклику групи швидкого реагування), зазначає видання.

Охорона банків справді обходиться недешево. Наприклад, Державна служба охорони (ДСО) за годину роботи свого охоронця бере 22 гривні. Цілодобова охорона одного об'єкту коштує в середньому близько 16 тисяч гривень на місяць, 12-годинна - близько 8 тисяч гривень на місяць. Приватні охоронні служби обходяться дешевше. Приміром, у компанії СБ-Гарант за годину роботи охоронця зі зброєю доведеться заплатити 18-20 гривень, без зброї - 15-17 гривень, пише ділова газета.

Банкіри стверджують: щоб скоротити витрати на охорону відділень, вони будуть відмовлятися від фізичної охорони (де це дозволяють зробити вимоги Нацбанку) або ж будуть користуватися послугами більш дешевих охоронних фірм.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь