Переключиться на мобильную версию

ЗН: Світовий банк розкритикував зміну схем держзакупівель

Назад к разделу Финансы
На думку Світового банку, проект закону про державні закупівлі, підготовлений до другого читання, не відповідає міжнародній практиці та директивам ЄС, пише тижневик Дзеркало Тижня.
СБ не задоволений новими схемами держзакупівель
СБ не задоволений новими схемами держзакупівель
rferl.org

Про це йдеться у листі Світового банку прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко.

Згідно з інформацією газети, у листі СБ повідомляє, що законопроект "не відповідає міжнародній практиці та директивам ЄС, у ньому простежується намір відновити роботу непрозорої і неприйнятної інституційної структури". При цьому пояснення конкретних причин не наводиться.

Директор СБ в Україні, Молдові та Білорусі Мартін Райзер рекомендує використовувати законопроект, раніше розроблений Міністерством економіки України у співпраці з експертами СБ, а також звернутися до експертів Єврокомісії для забезпечення його відповідності директивам ЄС. Також він запропонував створити спільну робочу групу.

Як зазначає видання, норми підготовленого парламентським комітетом законопроекту, офіційну копію якого Дзеркалу тижня надала народний депутат Інна Богословська, дійсно містять високий ризик появи загальнонаціональних корупційних схем.

Так, проект закону передбачає, що розгляд скарг передається "незалежному колегіальному органу" - комісії, до складу якої повинні ввійти дев'ять представників органів влади і вісім "незалежних фахівців, які не є держслужбовцями, не мають відношення до органів держвлади і підприємств", а також до Уповноваженого органу.

Передбачено, що персональний склад комісії та зміни в ньому затверджуються Верховною Радою за поданням Кабінету міністрів. Ротація членів комісії здійснюється кожні три роки. Організаційно-методичне та інформаційне забезпечення здійснює один з органів державної влади, головним завданням якого є здійснення державного фінансового контролю. Цей орган визначає Кабінет міністрів, зазначається в публікації.

Законопроект передбачає, що ціна конкурсної пропозиції повинна відповідати спеціальній методиці її розрахунку, яку затверджує комісія. Крім того, "представникам громадськості і ЗМІ" надається право "у разі виявлення порушень вимог законодавства звертатися в комісію", і на підставі цих звернень комісія зможе приймати рішення, зокрема такі, що блокують закупівлі.

Так само з режиму закону виводяться "держтовариства, у статутному капіталі яких 60 і більше відсотків належать державним підприємствам та держтовариства, у статутному капіталі яких державна або комунальна частка акцій перевищує 50%".

ЗН нагадує, що раніше фахівці Мінекономіки у співпраці з експертами СБ розробили базову редакцію законопроекту, яку Світовий банк визнав прийнятною.

Експерти СБ, зокрема, наполягали на необхідності чітко розділити "адміністративний та операційний розподіл в уповноваженому органі функцій нагляду та розгляду скарг", позбавити цей орган функцій прямого контролю. Крім того, вилучити із закону більшу частину винятків, оскільки вони виводять значну частину бюджетних коштів з-під контролю.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь