Переключиться на мобильную версию

Швейцарська влада порушила кримінальну справу проти Вексельберга

Назад к разделу Финансы
Міністерство фінансів Швейцарії ініціювало порушення кримінальної справи проти власника групи компаній Ренова Віктора Вексельберга і двох австрійських бізнесменів Ронні Печика і Георга Штумпфа.
Вексельберга звинувачують у порушенні біржового
Вексельберга звинувачують у порушенні біржового
narod.ru

Про це повідомило в понеділок, 6 квітня, Agence France-Presee.

Швейцарська влада підозрює бізнесменів у порушенні біржового законодавства при придбанні частки в швейцарському концерні Sulzer у 2007 році.

Згідно із офіційним заявою Міністерства фінансів Швейцарії, інвестиційна компанія Victory Печика і Штумпфа, австрійський партнер Ренови, з листопада 2006 року по квітень 2007-го збільшувала участь в акціонерному капіталі Sulzer і повинна була інформувати владу про купівлю акцій, однак не зробила цього.

Порушення кримінальної справи стало підсумком дворічної перевірки, яку проведено швейцарськими органами фінансового нагляду.

Крім того, голова групи компаній Ренова Віктор Вексельберг заперечує можливість порушення ним норм біржового законодавства, в якому його підозрює швейцарська влада, повідомив офіційний представник Ренови в Швейцарії Даніель Гроцкі.

"Пан Вексельберг відкидає всі звинувачення в тому, що він особисто або інший представник ГК Ренова порушив вимоги швейцарського законодавства", - йдеться в заяві Ренови.

За даними компанії, Федеральна служба моніторингу фінансових ринків (FINMA), яка протягом двох років вивчала питання про придбання частки Sulzer і на підставі звернення якої Мінфін і почав процедуру в рамках кримінального права, насправді не виявила доказів порушень. При цьому Ренова завжди піклувалася про те, щоб всіх законодавчих норм та приписів дотримувалися.

У Ренова зазначають також, що сам він і представники компанії готові співпрацювати з Мінфіном в ході проведеного розгляду і сподіваються, що воно буде проведено максимально швидко і ефективно.

******

Як раніше повідомляли ЗМІ, Ренова Віктора Вексельберга в квітні 2007 року консолідувала блокпакет акцій швейцарського інженерно-машинобудівного концерну Sulzer. За даними швейцарських ЗМІ, купівля Sulzer, технології якої Ренова збиралася використовувати для розвитку інших своїх активів, обійшлася їй у 1,7 мільярда доларів.

Sulzer є виробником насосного обладнання для магістральних нафтопроводів, що не виробляється в Росії, але необхідного Траснефти для реалізації великих трубопровідних проектів.

Купівля Вексельбергом частки в Sulzer сприйнято швейцарськими політиками та ЗМІ досить негативно. Співробітники компанії не раз висловлювали побоювання зміною керівництва, розташованого в містечку Вінтертур підприємства, вибори якого відбудуться на зборах акціонерів 8 квітня. Було навіть створено Групу активних акціонерів компанії Sulzer, яку очолили члени Національної ради від Соціалістичної і Народної партій (двох затятих опонентів), а також представник Християнсько-демократичної народної партії Швейцарії. Члени об'єднання закликали працівників компанії не допустити обрання "ставленика Вексельберга" і можливого злиття Sulzer і технологічного концерну Oerlikon, який на 40% знаходиться у власності Вексельберга.

Сам він напередодні в інтерв'ю виданню Neue Zuercher Zeitung заявив про відсутність планів об'єднання Sulzer і Oerlikon. За його словами, підготовка до злиття не проводиться, і його могли б підтримати тільки якщо б це мало сенс із промислової точки зору. При цьому в перспективі він, в принципі, не виключив такої можливості.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь