Переключиться на мобильную версию

Іран виступає за нову резервну валюту

Назад к разделу Финансы
Іранський Президент Махмуд Ахмадінежад підтримує ідею президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва про запровадження єдиної резервної платіжної одиниці.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв пропонував назвати нову електронно-розрахункову одиницю "євраз" або "євразія".

"Це чудова пропозиція, ми вважаємо, що вона правильна, бо світові треба керувати єдиною, реальною та рівною валютою", - сказав Ахмадінежад в понеділок на прес-конференції в Астані.

Він також підтримав "пропозицію щодо єдиної регіональної валюти, як передумови єдиної міжнародної валюти". "Ми в ході саміту ОЕС в Ірані включили це питання в підсумковий документ і підтвердили це", - нагадав він.

Водночас, за оцінкою президента Ірану, "для створення єдиної світової валюти необхідно спершу підготувати інфраструктуру, ґрунт і передумови, необхідно створити міжнародну фінансову систему і нові фінансові інститути". "І тоді вже та єдина міжнародна валюта в тій правильній системі може правильно діяти", - вважає Ахмадінежад.

На його думку, "долари було нав'язано різним країнам і народам, а інвестори-американці зловживають їх потенціалом".

"Капіталістична економіка - це фальшива економіка, це там, де паперове майно може взяти верх над цим майном", - вважає Ахмадінежад.

"Сьогодні ми всі знайомі з терміном "криза", здається, що це фінансово-економічна криза, але експерти визнають, що це криза капіталізму, криза мислення, яка обмежує людину матеріальними рамками і вважає людину стяжателем", - вважає Ахмадінежад.

На його думку, "той, хто хоче за допомогою тих самих інструментів, які привели світ до цієї кризи, розв'язати сьогоднішню ситуацію, лише погіршить її".

Раніше Китай запропонував знайти нову резервну валюту замість долара.

Таким чином, він підтримав ініціативу, яку запропоновано раніше представниками Росії.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь