Переключиться на мобильную версию

НБУ вважає доцільним перегляд прогнозу інфляції

Назад к разделу Финансы
У першому кварталі 2009 року інфляційна динаміка в Україні дає підстави для перегляду офіційного прогнозу зростання цін на поточний рік, вважає керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький.
Зростання інфляції
Зростання інфляції
srb.ru

"Березень підтвердив неминучість перегляду діючого прогнозу інфляції у сторону підвищення. Ймовірність мати за підсумками року зростання споживчих цін більш ніж на 10% збільшилася. Але ймовірність виходу на показник значно менший від торішнього є ще вищою", - сказав він.

При цьому Литвицький вважає, що доцільно звернути увагу на оновлений прогноз Світового Банку перед прийняттям рішення щодо оновлення прогнозу інфляції.

Водночас, на його думку, не справдилися очікування більш істотного гальмування інфляції.

"Високою є база порівняння. Після лютневої паузи в Україні знову споживчі ціни зростають швидше, ніж у Росії, яка є головним ринком нашого експорту - 1,4% проти 1,3%", - говорить керівник групи радників голови НБУ.

За його словами, інфляція споживчих цін все ще є занадто високою. Її березневий показник на 0,6% вищий, ніж середній для цього місяця в 1997-2008 рр. (0,8%). Споживчі ціни в березні зростали швидше, ніж у лютому, лише двічі: у 2005-му та 2008 роках.

Також Литвицький оцінює, що уповільнення інфляції сприяло посиленню гривні в лютому-березні: середньозважений курс гривні до долара, після січневого ослаблення до 8,09 грн / $ 1, в лютому і березні посилювався відповідно до 7,97 і 7,96 грн / $ 1.

Важливу роль у протидії зростання цін зіграла і жорсткість монетарної політики: у березні монетарна база зросла лише на 0,8%, а грошова маса скоротилася на 1,5%. Крім того, за оцінкою Литвицького, позитивно вплинула стриманість у тарифній політиці.

"За квартал грошова маса скоротилася на 10,1%. Рік тому в січні-березні вона збільшилася на 5,0%. Основний дезінфляційний ефект слід чекати в червні-вересні. Однак, частково, він мав місце вже у березні", - пояснив він.

Серед факторів, що підтримують зростання інфляції, радник голови НБУ назвав подальший високий рівень інфляційних побоювань, про який свідчить триваючий відтік депозитів. За даними В. Литвицького, з початку року депозити фізичних осіб зменшилися на 9,8%, тоді як у цей же період минулого року вони зросли на 9,2%.

Зазначимо, інфляція в Україні в січні-березні-2009 склала 5,9%: у березні інфляція сповільнилася до 1,4% з 1,5% у лютому і 2,9% в січні.

Нагадаємо, уряд прогнозує зростання інфляції в 2009 році на 9,5%, тоді як Світовий банк - на 16,4%. Інфляція в 2008 році в Україні склала 22,3%.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь