Переключиться на мобильную версию

Експерти: Гривня зміцнюється, проте на горизонті нові ризики

Назад к разделу Финансы
На міжбанківському валютному ринку з початку поточного місяця спостерігається тенденція до зміцнення гривні, повідомили в Astrum Investment Management.
Вдалий початок квітня для гривні, однак на горизонті нові ризики – експерти
Вдалий початок квітня для гривні, однак на горизонті нові ризики – експерти
podrobnosti.ua

За словами голови департаменту аналітики Юрія Бєлінського, за цей час курс гривні зміцнився вже на 2,9% до рівня 8,035 грн. за долар.

"Головним фактором зміцнення, на нашу думку, стало повернення місії МВФ в Україну для роботи над виділенням другого траншу кредиту на суму $ 1,9 млрд. Крім того, у березні намітилася тенденція до поліпшення ситуації в українському банківському секторі на тлі зниження ажіотажного попиту населення на долари ", - пояснив експерт.

Він зазначив, що у сфері зовнішньої торгівлі також була зафіксована позитивна тенденція формування позитивного сальдо поточного рахунку, що стимулювало вирівнювання співвідношення попиту і пропозиції на валюту з боку реального сектора.

"У сфері державних фінансів на сьогоднішній день йде робота по залученню кредиту від Світового Банку на суму $ 500 млн., приблизно на погашення суверенних єврооблігацій в серпні поточного року. Цей кредит дасть можливість послабити дефіцит фінансового рахунку", - сказав Бєлінський.

Також Бєлінський каже, що сукупність цих тенденцій дає підставу припустити, що обмінний курс стабілізується на поточному рівні в квітні.

"Однак, після отримання другого траншу кредиту МВФ, приблизно на початку травня, ми очікуємо деяке погіршення ситуації на валютному ринку, особливо у випадку можливого ухвалення рішення про проведення позачергових парламентських і президентських виборів уже в 2009 році", - сказав голова департаменту аналітики Юрій Бєлінський .

За попередніми даними, нагадав він, ЦВК, на проведення таких виборів буде потрібно до 1 млрд. гривень, що створить додатковий тиск на дефіцит держбюджету в 2009 році.

"При такому розвитку ситуації ми припускаємо, що МВФ може припинити подальшу співпрацю з Україною за угодою stand by, оскільки однією із основних вимог Фонду є підтримка мінімального рівня дефіциту бюджету країни", прогнозує аналітик.

Він наголошує, що за умови проведення одночасних виборів дефіцит бюджету може перевищити 5% ВВП, що буде суперечити угоді з МВФ.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь