Переключиться на мобильную версию

Газпрому складно штрафувати Україну: почнеться світова газова війна

Назад к разделу Финансы
Газпрому складно застосовувати принцип take or pay (бери або плати) в ситуації з поставками газу в Україну, повідомив заступник голови правління російського газового монополіста Валерій Голубєв.
Нафтогаз розрахувався за спожитий газ
Нафтогаз розрахувався за спожитий газ
AP

При цьому він пояснив, що рішення про нарахування штрафів за невиборку газу "приймається кожен місяць залежно від конкретних умов".

Так, Голубєв підкреслив складність цього питання: "Ну оштрафуємо Україну. Що станеться? Розпочнеться чергова світова газова війна".

"Україна сьогодні не в змозі платити за своїми поточними зобов'язаннями, не те, що за штрафами. І це сьогодні велика проблема", - констатував заступник голови правління Газпрому.

Крім того, він нагадав: "Як тільки ми їм поставимо штрафи, це позначиться на нашій бухгалтерській звітності, плюс валютний контроль (Росфіннадзор) скаже -" Де валюта? ".

Між тим, Голубєв нагадав, що проблема наявності у української сторони коштів на закупівлю газу загостриться в "літній період, коли треба буде закачувати газ в підземні сховища, а платити за розміщений газ нічим буде".

"А ви знаєте принцип нашої роботи - сьогодні вони платять за фактом (за березень вони заплатили, як і годиться), але як тільки перший неплатежі за фактом відбудуться, тоді, як домовилися, переходимо на передоплату", - розповідає Голубєв.

При цьому він сказав: "Тому скільки грошей вніс - стільки газу отримав, не купив газ - газ не отримав - ніяких образ. Ніяких відключень, ніяких обмежень. Куплений товар - отримаєте. Не купите - не отримаєте".

Також Голубєв зазначає, що планка мінімального відбору в контракті Газпрому з Нафтогазом зафіксована на рівні 80% - такі обсяг поставок споживач повинен сплатити незалежно від можливості його використовувати.

У I кварталі Україна відібрала 2,5 млрд кубометрів при тому, що законтрактував 5 млрд кубометрів. При цьому звичайний рівень споживання газу Україною в I кварталі становить близько 13 млрд кубометрів, нагадав Голубєв.

Нагадаємо, голова Газпрому Олексій Міллер раніше повідомив, що корпорація зараз веде переговори з українськими партнерами з приводу можливих санкцій за недостатнє споживання імпортованого з РФ газу.

Як повідомляє заступник голови Нафтогазу Ігор Діденко, НАК сподівається, що ВАТ Газпром не буде застосовувати до неї штрафні санкції за споживання газу в I кварталі 2009 року в менших обсягах, ніж це було обумовлено в контракті.

Раніше також повідомлялося, що НАК Нафтогаз України 7 квітня заявив, що повністю оплатив Газпрому за спожитий у березні газ.

Варто зазначити, що раніше в березні Газпром заявляв, що не збирається накладати штрафи через важке фінансове становище України.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь