Переключиться на мобильную версию

ПФТС: Ралі на ринку акцій продовжується

Назад к разделу Финансы
У п'ятницю, 10 квітня, по ситуації на 13:30, серед компаній, з цінних паперів яких на біржі ПФТС пройшли угоди, зафіксований сильний висхідний рух, повідомляє FundMarket.
Український ринок знову показує небувале ралі
Український ринок знову показує небувале ралі
reuters

Широкий індекс українського фондового ринку UAI-50 (FundMarket) піднявся на 2.22%, досягши рівня в 21,60 пункту. У той же час, за розрахунками ГК ТАСК, індекс ПФТС виріс на 4,51% - до 292,51 пункту.

Незважаючи на те, що світові ринки, крім російських, сьогодні відпочивають через свято Пасхи, що наближається, український ринок на черговій хвилі зовнішнього оптимізму знову показує небувале ралі. Все йде до того, що цей тиждень можна буде записати в історію як такий, що найбільш стрімко зростає. За ці дні ринок може набрати ні багато, ні мало 18% за індексом ПФТС.

П'ятниця завжди була одним з найбільш спокійних днів на ринку, але сьогодні майже 100 угод на 4.2 млн. гривень показують, що це не завжди правильно. Торги пройшли з 24 емітентів, причому тільки за трьома з них угоди укладені нижче ціни попереднього закриття.

Найбільша активність зосереджена навколо акцій Укрнафти (ПФТС: UNAF): 2.44% в 13 угодах; ВАТ "Металургійний комбінат Азовсталь (ПФТС: AZST): 6.21% у 10 угодах, а також по Західенерго (ПФТС: ZAEN) (2.92%) і Центренерго (ПФТС: CEEN) (4.29%) - в 8 угодах на кожного емітента.

Аналітик ГК ТАСК В'ячеслав Іванишин відзначає, що ринок, демонструє спекулятивний ріст в очікуванні позитивного рішення про виділення кредитного траншу від МВФ. На його думку, активність також починає поширюватися і на компанії другого ешелону, про що свідчить обережні покупки акцій Маріупольського ЗТМ, Полтавського ГЗК, Ясинівського КХЗ та ін.

Лідерами росту до середини дня стали акції ВАТ Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат (ПФТС: PGOK) з приростом у ціні 37.14%, Крименерго (ПФТС: KREN) (30.45%), Замикають трійку цінні папери ВАТ Маріупольський завод важкого машинобудування Азов (ПФТС: MZVM ) (17.65%).

На ринку акцій в цілому переважають позитивні настрої, однак не всі учасники їх поділяють. Так, Генеральний директор КУА ІНЕКО-ІНВЕСТ Олег Морква відзначив: "Настільки незначні обсяги торгів у ПФТС з ринковим зростанням по ризикових інструментах відразу на десятки відсотків, у випадку наростання негативу на зовнішніх ринках, суттєвої активізації продавців і відсутності реальних інвесторів зі середньостроковими інвестиційними стратегіями, зумовлюють цілком можливе фронтальне коригування цін за найбільш ліквідними українськими паперами аж до березневих рівнів ".

Серед акцій, які упали до середини дня можна відзначити тільки ВАТ Єнакіївський металургійний завод (ПФТС: ENMZ) (-1.43%) і ВАТ Сан Інтербрю Україна (ПФТС: SUNI) (-16.67%).

Ралі на американських фондових майданчиках викликав позитивний звіт Wells Fargo, який став для інвесторів сигналом про те, що спад на фінансовому ринку, нарешті, припинився.

За підсумками торгів індекс Dow Jones виріс на 3,16% - 8085,13 пункту, S & P 500 - на 3,83% - до 856,74 пункту, а Nasdaq - на 3,89% - до 1652,54 пункту.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь