Переключиться на мобильную версию

Тимошенко поговорила з Путіним: Питання щодо модернізації ГТС знято

Назад к разделу Финансы
Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко після телефонної розмови з прем'єром РФ Володимиром Путіним заявила, що сторони подолали розбіжності щодо питання модернізації української газотранспортної системи.
Сторони подолали розбіжності щодо питання модернізації ГТС
Сторони подолали розбіжності щодо питання модернізації ГТС
Фото Олександра Прокопенка

Також прем'єр заявила, що сторони домовилися про проведення засідання міжурядового українсько-російського комітету з економічного співробітництва в 20 числах квітня.

При цьому Тимошенко заявила, що в ході телефонної розмови з російським колегою Володимиром Путіним у четвер ввечері вони залагодили розбіжності, що виникли після брюссельської конференції із модернізації української ГТС.

"Ми з'ясували, що ми партнери в модернізації газотранспортної системи. Ми вважаємо, що питання знято, і ми можемо далі працювати", - сказала прем'єр.

Крім того, Тимошенко зазначила, що в ході телефонної розмови з Путіним вони обговорили питання підготовки до засідання міжурядового комітету та формування спільних документів.

"Ми обговорили всі підходи до підготовки і формування необхідних спільних документів на економічний комітет, який намічався на 8 квітня. Зараз ми домовилися, що його перенесуть десь на двадцяті числа квітня", - сказала вона.

Також Тимошенко наголосила, що одним із питань засідання стане співробітництво двох країн у ракетно-космічній галузі. За її словами, на виїзному засіданні Кабінету Міністрів України в п'ятницю уряд розблокував співробітництво з Росією в ракетно-космічній галузі.

"Сьогодні на засіданні Кабміну ми прийняли рішення, яке розблокує співробітництво України з Росією в ракетно-космічній галузі. І думаю, що далі у нас буде відкритий шлях, щоб це співробітництво і кооперацію розвивати", - сказала прем'єр, зазначивши, що таке співробітництво буде вигідно обом країнам.

Так, у ході засідання уряд прийняв розпорядження, що стосується підписання міжурядової угоди України та Росії щодо заходів із охорони технологій у зв'язку з співпрацею в сфері досліджень і використання космічного простору в мирних цілях та в створенні, і в експлуатації ракетно-космічної ракетної техніки.

* * *

Нагадаємо, 3 квітня голова Газпрому Олексій Міллер заявив, що декларацію про модернізацію газотранспортної системи України, яку підписано Києвом та Єврокомісією, не може бути реалізовано на практиці.

29 березня перший віце-прем'єр Росії Віктор Зубков піддав критиці угоду між Україною та Євросоюзом про модернізацію української ГТС, заявивши, що такі кроки порушують раніше прийняті домовленості про необхідність спільного з РФ вирішення подібних проблем.

Раніше офіційний представник Міністерства закордонних справ Росії Андрій Нестеренко заявив, що підписана 23 березня в Брюсселі декларація про модернізацію української газотранспортної системи є недружнім кроком стосовно Росії з боку України та ЄС.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь