Переключиться на мобильную версию

ЗН: Очікувана річна інфляція може бути досягнута в травні

Назад к разделу Финансы
Обіцяні урядом річні ліміти з інфляції, можуть бути досягнуті і перевершені вже в травні-червні, якщо щомісячні темпи приросту індексу споживчих цін істотно не знизяться, повідомляється в останньому номері Зеркала недели.
Очікувана річна інфляція може бути досягнута в травні
Очікувана річна інфляція може бути досягнута в травні
epochtimes.com.ua

Про це пише доктор економічних наук Андрій Ревенко у статті для ЗН.

"І добре ще, якщо річна інфляція вкладеться в 16,4% приросту, визначеного для України Світовим банком. За квартал збільшення споживчих цін відбулося у всіх 12 класифікаційних групах товарів і послуг",- вважає Ревенко.  

За словами експерта, за перші три місяці цього року індекс споживчих цін (ІСЦ) виріс на 5,9%.  

Так, у першому кварталі найбільше зросли ціни з охорони здоров'я - на 19,1%, в тому числі на фармацевтичну продукцію - на 28,8%.
Він підкреслив, що ціни на продукти харчування, на які припадає 53,1% споживчих витрат інфляційного кошика, за підсумками перших трьох місяців зросли на 6,1%.   

Найбільше подорожчало вершкове масло - на 16,7%, безалкогольні напої - на 14,8%. Зокрема, за три місяці ціни на каву в зернах виросли на 17,6%, розчинну каву - на 10,5%, чай - на 27,8%. Цукор за цей період подорожчав на 14,4%.   

На 13,6% подорожчали рибопродукти, на 5,2% - м'ясопродукти, на 4,6% - хлібопродукти.   

"Однак на деякі продукти за квартал ціни знизилися. Серед них слід зазначити істотне зниження цін на яйця - на 23,7%. Таке зниження виходить за межі звичайного падіння цін на них у лютому-березні після звичайного росту в передноворічний період і перед великодніми святами ", - зазначив Ревенко.

Як повідомляє експерт, відбулося зниження цін на цибулю, буряк і моркву.

При цьому за цінами на нехарчові товари експерт наводить наступну динаміку: колготи жіночі та постільна білизна подорожчали на 10,6%, електролампи - 13,5%, синтетичні миючі засоби - 22,0%, мило господарське - 11,6%, туалетне - 16,1%, шампунь - 17,3%, зубна паста - 14,9%, парфумерія - 14,3%, газети - 17,7%, журнали - 10,6%, послуги нотаріусів - 12,1%, бензин - 19,2%, легкові автомобілі - 15,4%.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь