Переключиться на мобильную версию

ПР пропонує збільшити розмір прожиткового мінімуму

Назад к разделу Финансы
Партія регіонів пропонує збільшити розмір прожиткового мінімуму до 830 грн. до кінця року, йдеться в оприлюдненому на офіційному сайті Партії регіонів аналізі причин кризи та шляхах його подолання.

"Затверджений в бюджеті розмір прожиткового мінімуму на одну людину вже в лютому 2009 року був на 235 грн. меншим від реального (розрахованого виходячи з фактичної інфляції і набору товарів і послуг), для дітей до 6 років - на 148 грн., для дітей від 6 до 18 років - на 199 грн., для працездатних осіб - на 274 грн., для осіб , які втратили працездатність, - на 122 грн", - вважають у ПР.

Регіонали зазначають, що тому необхідно збільшити розмір прожиткового мінімуму з урахуванням реального рівня індексу споживчих цін, уточненого набору продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг та з урахуванням компенсації заниження розміру прожиткового мінімуму в Законі Про Державний бюджет України на 2009 рік "у порівнянні з його фактичним рівнем".

Також нардепи з ПР вважають, що збільшений розмір прожиткового мінімуму на кінець року повинен скласти на одну особу в розрахунку на місяць - не менше 830 грн., для осіб, які втратили працездатність - не менше 674 грн., для дітей у віці до 6 років - не менше 764 грн., для дітей у віці від 6 до 18 років - не менше 977 грн., для працездатних осіб - не менше 900 грн.

"Відповідно, необхідно збільшити пенсії, державні допомоги, соціальні виплати, які розраховуються виходячи з розміру прожиткового мінімуму. Пропорційно необхідно збільшити рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги згідно із Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", - пропонує Партія регіонів.

У партії також вважають, що у 2009 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги згідно із Законом Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям не збільшено у порівнянні з 2008 роком навіть на рівень інфляції.

Водночас, Партія регіонів вважає, що розмір мінімальної зарплати повинен збільшитися не нижче, ніж до рівня прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Партія регіонів пропонує збільшити розмір мінімальної зарплати із затверджених в бюджеті на кінець року 669 грн. до розміру не менше, ніж 900 грн."

Одночасно необхідно скасувати норму, якою занижується мінімальна заробітна плата працівників бюджетної сфери", - вважають у Партії регіонів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь