Переключиться на мобильную версию

Міністр: Підприємства АПК взяли кредитів на суму 1 млрд. гривень

Назад к разделу Финансы
Підприємства агропромислового комплексу за I квартал 2009 року взяли кредитів на суму 1 млрд. гривень.
Аграрії взяли кредитів на суму 1 млрд. гривень
Аграрії взяли кредитів на суму 1 млрд. гривень
leopolis.lviv.ne

Про це на прес-конференції заявив міністр аграрної політики України Юрій Мельник.

Він зазначив, що пролонговано кредитів сільськогосподарським підприємствам на суму 2,3 млрд. гривень при необхідних 4,1 млрд. гривень.

Мельник також додав, що в лютому-березні цього року Аграрний фонд по 690 контрактах закупив 432 тис. т зерна на суму 506 млн. гривень. Крім того, Аграрний фонд реалізував 3,5 тис. т борошна для хлібопекарських підприємств на суму 6,7 млн. гривень. Загальна реалізація зерна, за словами міністра, Аграрним фондом за лютий - початок квітня цього року склала більше 1 млрд. 150 млн. гривень.

"Вже більше 1 млрд. грн є на рахунку Аграрного фонду України", - відзначив він. Міністр також сказав, що Аграрний фонд закупив 50 тис. т дизельного палива у вітчизняних виробників. "Воно [паливо] реалізовується для сільськогосподарських виробників за тією ціною, за яку закуповують, тобто за 4 тис. 200 гривень з урахуванням ПДВ", - відзначив він.

Мельник також підкреслив, що для повернення відсотків за кредитами для сільськогосподарських виробників передбачено 300 млн. гривень. Заборгованість за повернення відсотків за кредитами склала 170 млн. гривень, 95% з яких вже направлено в регіони.

За словами міністра близько 800 млн. гривень у 2009 році передбачено для компенсації за відсотки по кредитах. "Ми вважаємо, що такої суми коштів буде достатньо для того, щоб компенсувати відсотки за кредитами для сільськогосподарських підприємців, які мають кредити в комерційних банках", - додав він.

Як повідомлялося напередодні, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що кошти стабілізаційного фонду в розмірі майже 5 млрд. грн будуть використані на здешевлення кредитів для АПК.

Крім того, за словами Мельника, експорт продукції АПК в першому кварталі 2009 року склав понад 2 млрд. 36 млн. доларів. Він також відзначив, що експорт відбувається за рахунок зернових і олійних культур.

Міністр підкреслив, що експорт зернових культур в першому кварталі 2009 р. склав 19 млн. 225 тис. т, а експорт олійних культур - понад 3 млн. 23 тис. т.

Заборгованість із зарплат, як стверджує Мельник, у сільськогосподарських підприємствах за перший квартал 2009 року не виріс, "однак заборгованість залишилася, ми її спробуємо компенсувати, зокрема, за рахунок відшкодування ПДВ".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь