Переключиться на мобильную версию

Ющенко: Без ринку землі неможливо розвивати сільське господарство

Назад к разделу Финансы
На думку Президента України Віктора Ющенка, без ринку сільськогосподарської землі неможливо реалізувати національний інтерес в галузі сільського господарства.
Бюджетна підтримка рослинництва і тваринництва скоротилася у шість разів
Бюджетна підтримка рослинництва і тваринництва скоротилася у шість разів
Фото: Прес-служба Президента

Про це він заявив журналістам під час робочої поїздки в Київську область в місті Яготин.

Президент різко розкритикував рішення парламенту, який вчетверте продовжив мораторій на продаж сільськогосподарської землі. Ющенко заявив, що Україна єдина країна, де заставою під кредити аграріям є майбутній урожай, а не земля. Таку заставу він назвав досить ризикованою, оскільки неможливо передбачити погодні умови на наступний рік, а, отже, і вартість застави.

Разом з тим Ющенко вважає за доцільне при скасуванні мораторію запровадити заборону на купівлю сільськогосподарської землі нерезидентами і не громадянами України, а також виступає за заборону зміни цільового призначення сільськогосподарської землі.

Президент додав, що за останні сім років кредитування галузі сільського господарства зросло у сім разів. Говорячи про поточну ситуацію на ринку сільськогосподарських кредитів, він заявив, що банки пролонгували кредити аграріям у обсязі 2,3 млрд гривень, і необхідно ще пролонгувати кредити в сумі 1,7 млрд гривень.

Глава держави повідомив, що у зв'язку з кризовою ситуацією в економіці цього року бюджетна підтримка рослинництва і тваринництва скоротилася у шість разів і склала 500 млн гривень.

Як повідомлялося вчора, 13 березня, міністр аграрної політики України Юрій Мельник заявив, що підприємства агропромислового комплексу за I квартал 2009 року взяли кредитів на суму 1 млрд гривень.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь