Переключиться на мобильную версию

Польща скоротить залежність від російського газу

Назад к разделу Финансы
Польський газовий монополіст Polskie Gornictwo Naftowe I Gazownictwo SA (PGNiG) підписав 20-річну угоду про придбання зрідженого природного газу (ЗПГ) у Катару для скорочення залежності від російських поставок.

Польща оголосила про плани будівництва ЗПГ-терміналу більше трьох років тому, так само як і про будівництво трубопроводу з Норвегії. Зараз близько двох третин газу надходять до Польщі з країн колишнього СРСР.

Qatar Gas продаватиме Польщі по 1 млн тонн ЗПГ щорічно в період із 2014 по 2034 рік. Це становить близько 1,4 млрд кубометрів газу, або близько 10% річного споживання країни.

Також Болгарія і Катар почали переговори про будівництво терміналу зрідженого газу. Це дозволить Болгарії розширити кількість країн, які можуть поставляти їй газ. Зараз у Болгарії весь газ поставляє Росія.

Нагадаємо, раніше хорватська газова компанія Plinacro та угорська FGSz підписали угоду про з'єднання своїх газопроводів до кінця 2010 року. Це дозволить Угорщині отримати алжирський газ з Італії, а також забезпечити поставки газу в західні регіони країни.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь