Переключиться на мобильную версию

Ющенко: Відтік депозитів припинився, і я хочу, щоб про це чули всі

Назад к разделу Финансы
Президент України Віктор Ющенко заявив, що відтік депозитів з банківського сектору припинився вперше з вересня 2008 року.
Ющенко: За останні 45 днів вдалося стабілізувати курс гривні
Ющенко: За останні 45 днів вдалося стабілізувати курс гривні
president.gov.ua

"Депозитна ситуація сьогодні виглядає позитивно. Я звертаю увагу на депозитні тенденції в національній валюті. А саме, станом на 10 квітня ми констатуємо, що між базою березня і позицією на 10 квітня у нас не зафіксований відтік депозитів", - розповів Ющенко.

За його словами, це вперше з вересня 2008 року. "І я хочу, щоб про це чули всі. Це ще не весна, але перша ластівка. Це говорить, що наша банківська система, зовнішні платежі, бюджет і торгові позиції знаходяться під контролем", - сказав Ющенко.

За його словами, 90 млрд. грн., які було виведено корпоративними та фізичними особами банківської системи за останні п'ять місяців, - "це був удар, але зараз ситуація стабілізується".

Президент при цьому уточнив, що за останні 45 днів вдалося стабілізувати курс гривні.

"За останні 45 днів ми по суті маємо стабілізований курс національно-грошової одиниці. З початку березня міжбанк дає більш-менш нормальну реакцію на стабільність", - сказав Ющенко.

Також він вважає, що це все ще недостатній період, щоб закріпити стабільність як невідворотний фактор. "Але я бажаю усім нам прожити ще так 45 днів. Цю політику потрібно продовжити", - сказав глава держави.

Президент зазначив, що до кінця року з валютного ринку України у відповідності з рахунками фінансових операцій має бути виведено понад $ 10 млрд.

Ющенко сказав також, що "міжбанк, який сьогодні з мінусом, коли кожен день інтервенції становлять $ 40-50 млн. - це планова тенденція.

"Тобто, ніяких трагічних свідчень немає. Це свідчення процесу закономірності. Потрібно берегти цю систему стабілізації", констатував Ющенко.

Нагадаємо, Президент України Віктор Ющенко дав чотири дні уряду і Національному банку для підготовки єдиного порядку рекапіталізації банків.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь