Переключиться на мобильную версию

Мінфін назвав банки, які будуть рекапіталізовані

Назад к разделу Финансы
Виконувач обов'язків міністра фінансів України Ігор Уманський сьогодні назвав сім комерційних банків, які планується рекапіталізувати в першу чергу.
Буде рекапіталізовано сім банків
Буде рекапіталізовано сім банків
reuters

Так, за інформацією Уманського, рекапіталізації підлягають: Банк Надра, Родовід Банк, Фінанси та кредит, Укрпромбанк, Укргазбанк, Імексбанк і банк Хрещатик.

Крім того, Уманський повідомив, що рішення про капіталізацію цих банків було прийнято вчора на нараді Нацбанку і Кабміну.

Він також відзначив, що за критеріями системності, які затвердив Нацбанк, 26 банків підходять під них.

"Але зараз ми поки що говоримо про першу та другу групу (банків), за якими завершено діагностика. Ми з 26 банків маємо програму по капіталізації, яку Нацбанк склав та довів до банків", - сказав він.

За словами Уманського, акціонери 19 банків прийняли рішення, що вони акцептує цю програму, і взяли на себе зобов'язання проводити капіталізацію. Сім банків, сказав в.о. міністра фінансів, не підтвердили, що вони самостійно проведуть капіталізацію.

"У зв'язку з цим, саме за цим 7 банкам Нацбанк і формулює нам пропозиції. З урахуванням того, що це системні банки, ми всі сім Приймаються зараз до розгляду. Прийнято рішення, що Мінфін разом з Нацбанком підписує певний меморандум про план входження нас ( держава) туди ", - сказав Уманський.

При цьому він зазначив, що зараз буде сформована команда аудиторів і юристів, які будуть проводити роботу по рекапіталізації банків, також з тимчасовими адміністраторами цих банків буде визначена програма оздоровлення комбанків, на підставі якої буде визначено потребу в їх фінансування, а також графік фінансування.

Крім того, Уманський повідомив, що в Укргазбанку, банку Фінанси та кредит і Імексбанку буде введено тимчасового адміністратора. У банку Хрещатик вводити адміністратора необхідності поки немає, оскільки на сьогоднішній день там призначено куратор, сказав міністр.

Уманський заявив, що Нацбанк разом з тимчасовою адміністрацією взяв на себе обов'язок зараз провести роботу з оцінки реальних активів банків, якщо це необхідно, з приведення розмірів статутних капіталів у відповідність з тими активами, які є на сьогоднішній день.

"Це значно спростить та прискорить роботу для Міністерства фінансів. Я думаю, що написання програми фінансового оздоровлення займе у нас 2-3 тижні. І, максимум, через місяць ми завершим цю процедуру - входження держави в банки", - сказав в.о. міністра фінансів.

Разом з цим він зазначив, що фактично рекапіталізація буде проходити поетапно, і програма оздоровлення буде продовжуватися, як мінімум, протягом року.

У той же час, банк Хрещатик не буде проводити рекапіталізацію за участю держави, заявив сьогодні голова правління банку Дмитро Гриджук.

"Банк Хрещатик працює в звичайному режимі. Інформація про те, що в банку введено куратора НБУ і банк знаходиться в списку тих фінансово-кредитних установ, які будуть рекапіталізовані за участю держави, не відповідає дійсності", - сказав Гриджук.

За його словами, результат стрес-діагностики, який провела міжнародна аудиторська компанія, свідчить про те, що норматив адекватності капіталу у банку вище мінімальних нормативних вимог НБУ, ліквідність нормальна.

Також банкір повідомив, що в списку банків на рекапіталізацію може бути банк Київ, назва якого часто плутали з банком Хрещатик.

Нагадаємо, раніше голова НБУ Володимир Стельмах заявив, що Кабінет міністрів і НБУ визначили перелік банків для рекапіталізації, в який внесено сім кредитно-фінансових установ.

 

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь