Переключиться на мобильную версию

Times: Британію чекає енергетична криза

Назад к разделу Финансы
Великобританія стоїть перед загрозою широкомасштабної енергетичної кризи.
АЕС не можуть використовуватись в якості додаткових потужностей
АЕС не можуть використовуватись в якості додаткових потужностей
energospace.ru

Рецесія принесла енергетичному сектору Великобританії і гарне і погане. З одного боку через зниження споживання електроенергії покращується екологічна обстановка, а з іншого, на думку Times, до 2015 року енергетична позиція Великобританії може виявитися нетривкою.

До цього часу вугільні електростанції закриються, тому що не будуть задовольняти вимог ЄС з контролю за забрудненням навколишнього середовища. Як зауважує The Times в особі Дитера Хельма, професора Оксфордського університету, спеціаліста з питань енергетичної політики, ніколи раніше в мирний час не доводилося замінювати таку кількість вугільних і атомних електростанцій за такий короткий проміжок часу.

Сьогодні уряд Великобританії розробляє термінову програму зі збільшення частки вітряних електростанцій до 2020 року з 5% до 35%. Однак вітряні електростанції дорогі і не надто надійні.

АЕС не можуть бути просто використані в якості додаткових потужностей. Вони повинні працювати постійно, а їх включення і відключення коштує дорого.

За словами Хельма, втручання Росії в поставки газу до Європи протягом трьох тижнів у січні було ще одним попередженням та показником неспроможності роботи АЕС.

"Шанси на те, що до цього часу буде побудовано достатню кількість газових станцій, не великі, і газ доведеться імпортувати - і це в момент, коли вся Європа теж потребує газу, - пише Хельм. - Росіяни не збільшують інвестиції в нові газові ресурси. Їх здатність задовольнити європейський попит піддається сумніву. Для того, щоб закрити цей пробіл, буде використовуватися зріджений природний газ, але джерела його поставок обмежені, і багато країн (особливо США та Японія) теж захочуть його отримувати".

Нагадаємо, вчора, енергетична компанія RWE (Німеччина) уклала з урядом Туркменії попередній договір про постачання природного газу з Центральної Азії в Європу.

Варто зазначити, що RWE є членом консорціуму, що займається будівництвом європейського газопроводу Nabucco, по якому, як очікується, паливо буде поставлятися в Європу в обхід Росії.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь