Переключиться на мобильную версию

Тимошенко: Рекапіталізація банків не пов’язана з траншем МВФ

Назад к разделу Финансы
Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявляє, що рекапіталізація комерційних банків не пов’язана з траншем МВФ.
Тимошенко: Рекапіталізація банків не пов’язана з траншем МВФ
Тимошенко: Рекапіталізація банків не пов’язана з траншем МВФ
tymoshenko.com.ua

"Це не пов’язано з траншем МВФ. Але це один з елементів програми, погодженої з МВФ", - сказала вона.

Крім того, Тимошенко повідомила, що в державному бюджеті передбачені кошти для рекапіталізації.

"Це мільярди гривень, які будуть внесені до статутних капіталів", - додала вона. За словами Тимошенко, рекапіталізації підлягають банки за погодженням власника з контрольним пакетом акцій держави.

Водночас, вона зазначила, що її занепокоєність  діяльністю низки банків, яку вона мала на початку року, підтвердилася.

"Вочевидь, усі сигнали тривоги, які я давала на початку року, з часом виправдалися. Ми бачимо, що, у тому числі і банк Надра, відноситься до проблемних банків, в яких фактично не функціонує нормально система виконання зобов’язань", - розповідає Тимошенко.

Вона пояснює, що входження держави, як власника, у банки дасть можливість відкрити всю бухгалтерію цих банків, "відкрити для детальнішого вивчення всього об’єму руху фінансових ресурсів і для того, щоб дати відповідь на всі запитання".

Також прем’єр заявила, що Кабмін може розглянути питання про рекапіталізацію 26 українських банків, які підпадають під критерії рекапіталізації..

Вона зазначила, що критерієм рекапіталізації є приналежність кредитно-фінансової установи до системних банків з відповідним об’ємом філій і вкладників.

За словами Тимошенко, цьому критерію відповідають 26 банків. Наступним критерієм Тимошенко назвала бажання рекапіталізації з боку власників банку. За словами прем’єра, таке бажання висловили керівники 7 з 26 банків.

Вона підкреслила, що після того, як банки "будуть оздоровлені, уряд ці банки віддаватиме приватним власникам на відкритих аукціонах".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь